Od wczoraj Kabula jest w Polsce

Rafał Kowalski 13 września 2018 18:27

Martyna Wojciechowska już nie raz udowodniła, że ma ogromne serce, ale adopcja córki jest chyba jednym z najpiękniejszych gestów, na które zdobyła się podróżniczka. Gwiazda TVN kilka lat temu po nagraniu programu Kobieta na krańcu świata w Tanzanii zapragnęła pomóc dziewczynce, która cierpi na albinizm.

Kabula w Polsce - zdjęcia z lotniska

Wojciechowska adoptowała dwudziestoletnią dziś Kabulę, która kilka lat temu przeżyła prawdziwe piekło. W jej kraju albinosi traktowani są bowiem przez miejscową ludność jak przedmiot polowań. Z ciał osób, które chorują na bielactwo robi się amulety, które według miejscowych wierzeń mają przynosić bogactwo. Dziewczynka doświadczyła okropnej przemocy z rąk handlarzy ludźmi.

„Napastnicy nie chcieli jej zabić, bo za zabójstwo grozi kara śmierci. Byli więc tak wyrafinowani, że położyli jej rękę na desce i trzema machnięciami maczety odrąbali tę rękę na wysokości ramienia. Zadbali nawet, żeby się nie wykrwawiła. Kazali matce pobiec po naftę, żeby polać nią ranę i doprowadzić do zamknięcia naczyń krwionośnych”, mówiła Wojciechowska w VIVIE!.

Niedawno Kabula odpowiedziała na zaproszenie Martyny do Polski i od wczoraj 20-latka wypoczywa z prezenterką oraz jej bliskimi. Wojciechowska marzyła o tym, by adoptowaną córkę poznała jej biologiczna – Marysia. Teraz z okazji jej 10. udało się zorganizować dla dziewczynek ich pierwsze spotkanie. Zobaczcie, jak wyglądało powitanie Kabuli na lotnisku. 

1/5
Martyna Wojciechowska z adoptowaną córką Kabulą
Copyright @MAJDŃSKI ALEKSANDER/newspix.pl
1/5

Martyna Wojciechowska powitała Kabulę na warszawskim lotnisku

2/5
Martyna Wojciechowska z adoptowaną córką Kabulą
Copyright @MAJDŃSKI ALEKSANDER/newspix.pl
2/5

Adoptowana córka gwiazdy wyglądała na szczęśliwą

3/5
Martyna Wojciechowska, dzieci Martyny Wojciechowskiej, Kabula
Copyright @Instagram @martyna.world
3/5

Martyna była wyraźnie wzruszona

4/5
Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF Photo
4/5

Podróżniczce zależało, żeby Kabula odwiedziła Polskę i poznała jej córkę Marysię

5/5
Martyna Wojciechowska z córką, jamnik
Copyright @Instagram/Martyna Wojciechowska
5/5

Dziewczynki spędzą kilka dni razem. Cudowny pomysł?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.