Pele
Fot. Sandro Baebler /Hublot via Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Pelé miał dwójkę dzieci, do których nie przyznał się aż do śmierci. Co było powodem?

„Wielokrotnie zdradziłem swoje ukochane, a owocem tych romansów były dzieci”, wyznał

Karol Sowa 30 grudnia 2022 11:56
Pele
Fot. Sandro Baebler /Hublot via Getty Images

Pelé był bezkonkurencyjny. Aż trzy razy zdobył Mistrzostwo Świata z reprezentacją Brazylii w 1958, 1962 i 1970 roku. Na boisku zawsze pokazywał swój talent, który przyciągał miliony kibiców. Przez wszystkie lata swojej kariery sprawił, że do dzisiaj pamiętają o nim niemal wszyscy. W naszych sercach na zawsze pozostanie wirtuozem gry. Niestety Pelé nie żyje, a cały świat go żegna. I choć w życiu zawodowym osiągnął wszystko, to jego życie prywatne nie obeszło się bez skandali. Dlaczego? Miał trzy żony i liczne kochanki, do których sam się przyznawał. Co więcej, dwójki swoich pociech aż do śmierci nie zaakceptował.

Pelé nie żyje

Cały świat obiegła bardzo smutna informacja. Pelé nie żyje. Ta wiadomość była ogromnym ciosem dla wszystkich fanów piłki nożnej. Brazylijski sportowiec zmarł w wieku 82 lat. Przypomnijmy, że od dwóch lat zmagał się z chorobą nowotworową. Rok temu przeszedł operację guza okrężnicy, a pod koniec listopada trafił do szpitala. Niestety, choroba cały czas postępowała, przez co wyniszczała organizm Pelé. W ostatnich chwilach towarzyszyła mu rodzina. „Wszystko, czym jesteśmy, zawdzięczamy Tobie. Kochamy cię nieskończenie. Spoczywaj w pokoju”, napisała córka piłkarza, Kely Nascimento. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zmarła genialna projektantka Vivienne Westwood

Pele z pierwszą żoną — Rosemeri dos Reis Cholbi

Rosemeri dos Reis Cholbi, Pele
Fot. KEYSTONE-FRANCE/Gamma-Rapho via Getty Images

Pelé z drugą żoną Assírią Nascimento

Pele, Assíria Nascimento
Fot. ick Diamond/WireImage for Gospel Music Association

Pelé z trzecią żoną z Marcią Aoki

Pele, Marcia Aoki
Fot. Ira L. Black/Corbis via Getty Images

Okazuje się, że Pelé miał więcej niż jedno dziecko, a dwójki swoich pociech nie uznał aż do śmierci. Popularny sportowiec cieszył się ogromnym powodzeniem wśród kobiet. Miał trzy żony: pierwszą z nich (Rosemeri dos Reis Cholbi) poślubił w 1966 roku, jednak do rozwodu doszło w 1982 roku. Kolejną kobietą, która skradła jego serce na dłużej była Assíria Nascimento. Na ślubnym kobiercu stanęli wówczas w 1994 roku, a ich związek trwał 14 lat. Z ostatnią kobietą — Marcią Aoki wziął ślub w 2016 roku i przy jej boku trwał aż do śmierci. 

Pelé miał też kilka kochanek, do których sam się przyznawał. „Mówię to szczerze: wielokrotnie zdradziłem swoje ukochane, a owocem tych romansów były dzieci. Aczkolwiek dowiedziałem się o tym dopiero wiele lat później”, mówił w wywiadzie dla „The Sun”. 

Przypomnijmy, że w 2021 roku na platformie Netflix pojawił się film dokumentalny „Pelé”. Dla fanów legendarnego piłkarza była to fantastyczna okazja, aby poznać bliżej gwiazdę futbolu. Okazało się wówczas, że materiał nie był tylko piękną laurką Pelé. Produkcja pokazała również jego ciemniejsze strony życia. Brazylijczyk po wielu latach dowiedział się, że ma dwójkę dzieci, o których wcześniej nie miał pojęcia. Uważał, że ma tylko piątkę pociech z dwiema kobietami.

Długo po zakończeniu swojej kariery otrzymał zaskakującą informację, której nie do końca chciał wierzyć. Był ojcem dwóch dziewczyn, o których wcześniej miał nie wiedzieć. Sandra Machado to córka, której sportowiec nigdy nie zaakceptował. A kto był jej matką? Pokojówka o imieniu Anisia Machado, która z czasem wystąpiła do sądu o uznanie ojcostwa. Niestety, Sandra w 2006 roku zmarła na raka. Na tym jednak nie koniec. Legenda piłki nożnej miała jeszcze jedną córkę. Jest to 53-letnia Flavia, która jest owocem romansu między Brazylijczykiem a dziennikarką Lenitą Kurtz. W tym przypadku Pelé również nie przyznał się do ojcostwa. 

CZYTAJ TEŻ: Pele nie żyje. Legendarny piłkarz miał 82 lata 

Pele
Fot. gettyimages

Pele
Fot. Keystone/Getty Images

Pele
Fot. Photo12/Universal Images Group via Getty Images

Pelé, 07.05.1963 rok

Pelé, 07.05.1963 rok
Fot. Larry Ellis/Daily Express/Hulton Archive/Getty Images

Pelé, 1977 rok

Pelé, 1977 rok
Fot. 4Imagens/Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.