Dorota Bryndal, Rafał Bryndal
Fot. VIPHOTO/East News
POŻEGNANIE

Nie żyje żona Rafała Bryndala! Miała 55 lat...

Dorota Bryndal odeszła 22 stycznia

Weronika Kostyra 28 stycznia 2019 11:45
Dorota Bryndal, Rafał Bryndal
Fot. VIPHOTO/East News

Żona Rafała Bryndala, Dorota Bryndal, zmarła 22 stycznia 2019 roku w wieku 55 lat. O jej śmierci poinformowała potwierdziła kancelaria prawna, z którą związana była przez 20 lat. „Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 22 stycznia 2019 roku odeszła Mecenas Dorota Bryndal, nasza wspaniała Koleżanka, doskonała prawniczka i dobry człowiek”, czytamy. Później wiadomość potwierdził Rafał Bryndal, publikując na swoim Instagramie czarną wstążkę. „Odeszła Dorotka Bryndal”, skomentował je.

Nie żyje Dorota Bryndal

Dorota Bryndal była szanowanym radcą prawnym, wspólniczką Kancelarii Gessel. „Cechowała ją pracowitość, chęć pomocy, spokój i opanowanie, kultura osobista i niezwykła elegancja. Była świetną słuchaczką, z empatią podchodzącą do innych”, opisali ją współpracownicy. Była absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Skończyła również podyplomowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, kierunek Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego oraz Prawo Konkurencji na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Instytutu Wynalazczości i Ochrony Własności Intelektualnej.

Razem z Rafałem Bryndalem wychowała 26-letniego syna Tymona, który jest muzykiem.

Przyczyna śmierci Doroty Bryndal nie jest znana. Z podanych wiadomości można jednak wnioskować, że była nagła i niespodziewana.

Rodzina prawniczki poinformowała, że pogrzeb odbędzie się w kościele p.w. Św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie 29 stycznia o godzinie 13.00. Później nastąpi odprowadzenie do rodzinnego grobu. 

Dorota Bryndal, Rafał Bryndal
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?