Włodzimierz Bednarski
Fot. Screen z YouTube'a kanału Widzę Głosy
POŻEGNANIE

Nie żyje Włodzimierz Bednarski. Aktor dubbingowy miał 85 lat...

To on użyczył głosu Fredowi Flinstonowi czy Sowie z Kubusia Puchatka...

Rafał Kowalski 13 czerwca 2020 13:43
Włodzimierz Bednarski
Fot. Screen z YouTube'a kanału Widzę Głosy

Kilkadziesiąt minut temu dotarła do nas smutna wiadomość. Po przeżyciu 85 lat odszedł Włodzimierz Bednarski – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. To dzięki jego głosowi pokolenia widzów pokochały polską wersję Flinstonów (aktor podłożył głos Fredowi Flinstonowi) Kubusia Puchatka – gdzie artysta wcielał się w pana Sowę czy Herkulesa, w którym był głosem Zuesa.

Szczegóły śmierci Włodzimierza Bednarskiego. Kim był?

Jeszcze wczoraj na fanpage’u konta Widzę Głosy, które prowadzi wywiady z aktorami dubbingowymi, pojawiła się informacja o śmierci jednego z najwybitniejszych polskich podkłada czy głosu. „W wieku 85 lat zmarł Pan Włodzimierz Bednarski - nestor i ikona polskiego dubbingu”, mogliśmy przeczytać na Facebooku. Dalej przypomniano najciekawsze role pana Włodzimierza. „Król Tryton z Małej syrenki, Książe Maks, Książe Ightorn z Gumisiów, Zeus z Herkulesa i wiele, wiele innych cudownych postaci, jednak najbardziej zapamiętany został chyba jako Fred Flinstone z kultowym "Yaba daba doo"”, pokreślili autorzy oświadczenia. Widzowie pokochali aktora także za użyczenie głosu takim postaciom jak: pan Ollivander z Harry’ego Pottera, kapitan Ostrzeń z Wodnikowego Wzgórza czy też sędzia Marsjanin z Kosmicznego meczu.

Pan Włodzimierz był też aktorem ponad 40 filmów, w tym wielu Stanisława Barei. 85-letni aktor grywał też w teatrze. Swoją osobą uświetniał spektakle w Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie i Olsztynie.

Twórcy programu Widzę głosy podkreślili, że śmierć 85-latka to ogromna strata. „Był jednym z pierwszych aktorów, którzy zgodzili się na udział w Widzę Głosy, a spotkanie osobiście Pana Włodzimierza było spełnieniem mojego dziecięcego marzenia. Polski dubbing poniósł dzisiaj niepowetowaną stratę. Wyrazy szczerego współczucia dla Rodziny”, dopisano w poście.

Poniżej prezentujemy zapis wywiadu, o którym mowa powyżej. Bliskim pana Włodzimierza składamy najszczersze kondolencje. 

W wieku 85 lat zmarł Pan Włodzimierz Bednarski - nestor i ikona polskiego dubbingu. Król Tryton, Książe Maks, Książe...

Opublikowany przez Widzę Głosy Piątek, 12 czerwca 2020

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.