Włodzimierz Bednarski
Fot. Screen z YouTube'a kanału Widzę Głosy
POŻEGNANIE

Nie żyje Włodzimierz Bednarski. Aktor dubbingowy miał 85 lat...

To on użyczył głosu Fredowi Flinstonowi czy Sowie z Kubusia Puchatka...

Rafał Kowalski 13 czerwca 2020 13:43
Włodzimierz Bednarski
Fot. Screen z YouTube'a kanału Widzę Głosy

Kilkadziesiąt minut temu dotarła do nas smutna wiadomość. Po przeżyciu 85 lat odszedł Włodzimierz Bednarski – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. To dzięki jego głosowi pokolenia widzów pokochały polską wersję Flinstonów (aktor podłożył głos Fredowi Flinstonowi) Kubusia Puchatka – gdzie artysta wcielał się w pana Sowę czy Herkulesa, w którym był głosem Zuesa.

Szczegóły śmierci Włodzimierza Bednarskiego. Kim był?

Jeszcze wczoraj na fanpage’u konta Widzę Głosy, które prowadzi wywiady z aktorami dubbingowymi, pojawiła się informacja o śmierci jednego z najwybitniejszych polskich podkłada czy głosu. „W wieku 85 lat zmarł Pan Włodzimierz Bednarski - nestor i ikona polskiego dubbingu”, mogliśmy przeczytać na Facebooku. Dalej przypomniano najciekawsze role pana Włodzimierza. „Król Tryton z Małej syrenki, Książe Maks, Książe Ightorn z Gumisiów, Zeus z Herkulesa i wiele, wiele innych cudownych postaci, jednak najbardziej zapamiętany został chyba jako Fred Flinstone z kultowym "Yaba daba doo"”, pokreślili autorzy oświadczenia. Widzowie pokochali aktora także za użyczenie głosu takim postaciom jak: pan Ollivander z Harry’ego Pottera, kapitan Ostrzeń z Wodnikowego Wzgórza czy też sędzia Marsjanin z Kosmicznego meczu.

Pan Włodzimierz był też aktorem ponad 40 filmów, w tym wielu Stanisława Barei. 85-letni aktor grywał też w teatrze. Swoją osobą uświetniał spektakle w Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie i Olsztynie.

Twórcy programu Widzę głosy podkreślili, że śmierć 85-latka to ogromna strata. „Był jednym z pierwszych aktorów, którzy zgodzili się na udział w Widzę Głosy, a spotkanie osobiście Pana Włodzimierza było spełnieniem mojego dziecięcego marzenia. Polski dubbing poniósł dzisiaj niepowetowaną stratę. Wyrazy szczerego współczucia dla Rodziny”, dopisano w poście.

Poniżej prezentujemy zapis wywiadu, o którym mowa powyżej. Bliskim pana Włodzimierza składamy najszczersze kondolencje. 

W wieku 85 lat zmarł Pan Włodzimierz Bednarski - nestor i ikona polskiego dubbingu. Król Tryton, Książe Maks, Książe...

Opublikowany przez Widzę Głosy Piątek, 12 czerwca 2020

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.