Wanda Narkiewicz-Jodko
Fot. East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Wanda Narkiewicz-Jodko, wokalistka legendarnych Alibabek

Smutną informację potwierdził syn artystki

Redakcja VIVA! 19 lutego 2020 17:45
Wanda Narkiewicz-Jodko
Fot. East News

To kolejna w tym roku smutna wiadomość dla wielbicieli muzyki. Dziś nad ranem zmarła Wanda Narkiewicz-Jodko (Borkowska), członkini legendarnego zespołu Alibabki. Artystka przegrała walkę z chorobą.

Wanda Narkiewicz-Jodko nie żyje

Tragiczne wieści przekazał syn wokalistki, Michał Narkiewicz-Jodko. „Niestety w godzinach porannych zmarła moja Mama, Wanda Narkiewicz-Jodko. Nie udało się doprowadzić do rozpoczęcia leczenia onkologicznego”, powiedział w rozmowie z redakcją portalu Wirtualna Polska.

Pod koniec 2019 roku to syn namówił artystkę, by poszła do lekarza, ponieważ zmartwiła go jej niesymetryczna twarz. Upierała się, że cierpi jedynie z powodu problemów gastrologicznych, jednak badania wykazały coś innego. „Okazało się, że mama ma guza mózgu. Dowiedzieliśmy się na początku, że to glejak i nie ma już ratunku. Wcześniej nic nie wskazywało, że z mamy zdrowiem jest źle. Miała kiedyś lekki zawał serca, ale była w dobrej kondycji. Zajmowała się tatą, chodzili na spacery. Taki przykład fajnych, opiekujących się sobą staruszków”, mówił Michał Narkiewicz-Jodko w jednym z wywiadów WP.

Do szpitala trafił również mąż wokalistki, Jan Borkowski. Po kilku tygodniach leczenia małżonkowie powrócili do swojego mieszkania. Stan Wandy Borkowskiej miał się poprawić, pomimo częściowego niedowładu lewej strony ciała. Polska Fundacja Muzyczna apelowała o pomoc dla artystów. „Aby mogli dalej funkcjonować niezbędne jest dostosowanie łazienki dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rehabilitacja. To jednak przekracza ich możliwości finansowe, dlatego Fundacja postanowiła uruchomić kolejną akcję pomocową – zbieramy na rozpoczynające się dostosowanie łazienki dla potrzeb osób Niepełnosprawnych”.

Zespół zadebiutował w 1964 roku. Alibabki występowały na festiwalach w Opolu i w Sopocie, a także za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W latach 80. zespół przerwał działalność. Wokalistka powróciła na scenę w 2015 roku podczas Ostróda Reggae Festival, a rok później wzięła udział w finałowym koncercie Męskiego grania w Żywcu.

Najbliższym Wandy Narkiewicz-Jodko składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia. 

Wanda Narkiewicz-Jodko i zespół Alibabki

Alibabki, Wanda Narkiewicz-Jodko, Wanda Borkowska
Fot. Dominik Zachariasz/REPORTER/EAST NEWS

Wanda Narkiewicz-Jodko
Fot. East News

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.