Paulina Sokołowska nie żyje, skrzypaczka
Fot. FORUM
POŻEGNANIE

Nie żyje skrzypaczka Paulina Sokołowska. Miała 41 lat

Jej śmierć dla wielu pozostaje zagadkowa

Redakcja VIVA! 8 kwietnia 2020 07:45
Paulina Sokołowska nie żyje, skrzypaczka
Fot. FORUM

W wieku 41 lat odeszła Paulina Sokołowska. Informację o śmierci polskiej skrzypaczki przebywającej w Brukseli podał Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. Zgon artystki jest o tyle zagadkowy, że wydarzył się nagle. Jeszcze kilka dni przed tragicznym zdarzeniem Polka aktywnie udzielała się na swoim koncie na Facebooku. Oficjalna przyczyna śmierci wciąż nie została podana…

Paulina Sokołowska nie żyje – kim była skrzypaczka?

„Smutek, ból, rozpacz... uczucia, które rozdzierają nam dzisiaj serca. Odeszła od nas na zawsze Paulina Sokołowska, niezwykła osoba, wybitnie uzdolniona skrzypaczka, wspaniały pedagog, piękny człowiek. Trudno w to uwierzyć i nie sposób się z tym pogodzić. Żegnaj Paulina, nigdy Cię nie zapomnimy [*] [*] [*]”, tymi słowami pożegnano Paulinę Sokołowską w oświadczeniu wydanym przez władze Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, którego artystka była nauczycielem.

W Gazecie Wyborczej opublikowano też wzruszający nekrolog. „Dr Paulina Sokołowska znakomita skrzypaczka, propagatorka muzyki polskiej, laureatka wielu międzynarodowych konkursów muzycznych; stypendystka belgijskiej królowej Elżbiety; współpracowała z Charlemagne Orchestra for Europe, Brussels Philharmonic Orchestra; współtworzyła Maeterlinck Ensemble i Ellenai Quartet. Składamy najszczersze kondolencje i przekazujemy wyrazy współczucia Rodzinie, Przyjaciołom i Wszystkim opłakującym Jej odejście. Rektor i Senat UMFC”, czytamy na łamach gazety.

Paulina Sokołowska miała 41 lat. Swój kunszt artystyczny kształciła na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym, a następnie w Królewskim Konserwatorium w Brukseli i Instytucie Sztuki w Leuwen. Przez 20 lat kariery występowała pod batutą takich mistrzów jak Jerzy Maksymiuk, Bartholomeus van de Velde, Ryszard Zimak czy Szymon Kawalli. „Paulinko. Będzie nam Ciebie brakowało, Twojej muzyki, Twojego dowcipu i Twojego uśmiechu. Jeśli w tym roku jednak odbędzie się Festiwal w Radziejowicach, to bez Ciebie będzie to bardzo smutny festiwal”, pożegnał artystkę Tomasz Deszkiewicz.

Dołączamy się do wszystkich wyrażonych już słów współczucia. 

🖤💔💔 Smutek, ból, rozpacz... uczucia, które rozdzierają nam dzisiaj serca. Odeszła od nas na zawsze Paulina Sokołowska,...

Opublikowany przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.