Nie żyje Ryszard Adamowicz, Ojciec Pawła Adamowicza
Fot. PAP/Jan Dzban
POŻEGNANIE

Nie żyje ojciec Pawła Adamowicza. Rodzina pożegnała go w poruszających wpisach

Ryszard Adamowicz miał 93 lata

Olga Figaszewska 28 sierpnia 2021 16:15
Nie żyje Ryszard Adamowicz, Ojciec Pawła Adamowicza
Fot. PAP/Jan Dzban

W nocy z piątku na sobotę odszedł ojciec śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Ryszard Adamowicz miał 93 lata. Wiadomość o śmierci przekazała najbliższa rodzina. „Bardzo się z Pawłem kochali, więc w tym smutnym dniu jest światełko - są już razem”, napisała Magdalena Adamowicz.

Nie żyje Ryszard Adamowicz

Bliscy w poruszający sposób pożegnali Ryszarda Adamowicza za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ojciec tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska odszedł w wieku 93 lat. Informację o jego śmierci przekazał Piotr Adamowicz.

„Przez ponad 61 lat mąż Teresy. Ojciec mój i Pawła, Dziadek Julii i Pawła oraz Antoniny i Tereski. Urodził się w Wilnie w 1928 r., gdańszczaninem został w roku 1946, w maju skończył 93 lata. Dziękuję Ci Tato za życie, za wszystko, przepraszam za to co było niewłaściwe. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!”, napisał syn.

Wpis upamiętniający Ryszarda Adamowicza opatrzył serią rodzinnych fotografii. Polityk podziękował ratownikom medycznym z ul. Orzeszkowej, wszystkim pracownikom z UCK w Gdańsku za pomoc oraz oddanie w ratowaniu zdrowia i życia.

Zobacz też: Rodzice Pawła Adamowicza zabrali głos 2 lata po śmierci syna: „To było straszne...”

W wyjątkowy sposób teścia wspominała dr Magdalena Adamowicz. Podkreśliła, że jej zmarłego męża  łączyła z ojcem wspaniała więź. 

 „Cudowny, ciepły, bezgranicznie dobry, wyjątkowej kultury i bardzo głębokiej wiary mąż, ojciec i dziadek. Bardzo się z Pawłem kochali, więc w tym smutnym dniu jest światełko - są już razem. Do zobaczenia tatusiu”, dodała synowa.

Ryszard Adamowicz przyszedł na świat w 1928 roku w Wilnie. Przeniósł się z rodziną do Gdańska w 1946 roku. „Uczestniczył w odgruzowywaniu i odbudowie zniszczonego miasta. Rodzina Adamowiczów wyjechała z Wilna wbrew swojej woli - po prostu nie mieli złudzeń, co do nowych sowieckich porządków. Podobnie, jak tysiące polskich rodzin z Kresów wsiedli jako repatrianci do towarowego wagonu, który pojechał na Zachód”, pisze portal gdansk.pl. ​ Wspólnie z ukochaną żoną doczekał się dwóch synów: Piotra i Pawła.  ​​​​​​

„Z Wilna do Miasto Gdańsk przyjechał tuż po wojnie wraz z całą rodziną. Wszyscy pracowali na rzecz naszego miasta i jego odbudowy. Skończył studia, ożenił się i założył rodzinę. Synów Piotra i Pawła wychowywał w poczuciu obowiązku, obywatelskości i szacunku do drugiego człowieka. Łącze się w bólu z żoną Teresą, synem Piotr Adamowicz, wnuczkami Julią, Pawłem, Antoniną i Tereską, Magdalena Adamowicz oraz wszystkimi bliskimi”, napisała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Rodzinie Ryszarda Adamowicza składamy szczere wyrazy współczucia. 

Sprawdź też: Mijają dwa lata od ataku na Pawła Adamowicza. Na jakim etapie jest śledztwo?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…