Rip Torn nie żyje
Fot. COLUMBIA PICTURES / AlbumEAST NEWS
POŻEGNANIE

Nie żyje aktor „Facetów w czerni”. Rip Torn zmarł w wieku 88 lat

To bolesny cios dla jego fanów...

Konrad Szczęsny 10 lipca 2019 15:45
Rip Torn nie żyje
Fot. COLUMBIA PICTURES / AlbumEAST NEWS

Znany głównie z ról drugoplanowych aktor odszedł 9 lipca 2019 roku w swoim domu w Lakeville w stanie Connecticut. Informację o jego śmierci przekazał portal The Hollywood Reporter, powołując się na słowa agenta gwiazdora, Ricka Miramonteza. Nie podano jednak jej przyczyny. Rip Torn zmarł w wieku 88 lat.

Nie żyje Rip Torn, aktor znany z „Facetów w czerni”

Rip Torn znany był głównie z roli w filmie Faceci w czerni, choć na koncie miał ponad 200 innych, w tym te teatralne. Jego kariera trwała przez 70 lat. Aktor zmarł w swoim domu, otoczony najbliższymi, we wtorek, 9 lipca 2019 roku.

Urodzony w Teksasie w 1931 roku gwiazdor debiutował na dużym ekranie w filmie Baby doll (1956). Te największe sukcesy przyszły jednak znacznie później. W 1984 roku uzyskał nominację do Oscara w kategorii najlepsza rola drugoplanowa za kreację Marsha Turnera w Moje Cross Creek, zaś w 1996 zdobył nagrodę Emmy za rolę Artiego w sitcomie HBO The Larry Sanders Show (1992–98). Nominowały był również do tego wyróżnienia w  1993, 1994, 1995, 1997 i 1998 roku.

Na koncie miał także role w takich filmach, jak „Słodki ptak młodości”, „Critic's Choice” i „Cinncinati Kid”. W 1997 roku zagrał u boku Willa Smitha i Tommy'ego Lee Jonesa w „Facetach w czerni”. Aktora pożegnał na Instagramie Will Smith. „Spoczywaj w pokoju”, napisał krótko. 

Jego ostatnią rolą była ta w serialu animowanym „TripTank” z 2016 roku. 

Rip Torn - życie prywatne

Po raz pierwszy ożenił się 15 stycznia 1955 z Ann Wedgeworth. Owocem ich związku jest córka Danae. Sześć lat później małżeństwo zakończyło się rozwodem. W 1963 roku Rip Torn po raz drugi stanął na ślubnym kobiercu. Tym razem jego wybranką była Geraldine Page. Powitali na świecie trójkę dzieci: córkę Angelicę, urodzoną 17 lutego 1964 roku oraz dwóch synów: Tony’ego i Jonathana. Nieoczekiwanie ich małżeństwo przerwała nagła śmierć Geraldine Page, która nastąpiła 13 czerwca 1987 roku. Przyczyną zgonu był zawał serca. Dwa lata po bolesnej tragedii, w 1989, Rip Torn poślubił Amy Wright, z którą ma dwie córki: Claire i Katie  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

R.I.P. Rip

Post udostępniony przez Will Smith (@willsmith)

Rip Torn nie żyje
Fot. COLUMBIA PICTURES / AlbumEAST NEWS

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.