Nie żyje Olivia Newton-John. Gwiazda musicalu „Grease” miała 73 lata
Fot. Simon Earl / Splash News/EAST NEWS
pożegnanie

Nie żyje Olivia Newton-John. Gwiazda musicalu „Grease” miała 73 lata

Aktorka odeszła dziś rano

Dorota Falkowska 8 sierpnia 2022 22:03
Nie żyje Olivia Newton-John. Gwiazda musicalu „Grease” miała 73 lata
Fot. Simon Earl / Splash News/EAST NEWS

Piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i businesswoman… Szerokiej publiczności znana jako Sandy z kultowego musicalu Grease. Od wielu lat walczyła z rakiem i nakłaniała kobiety do profilaktycznych badań.  Olivia Newton-John odeszła w wieku 73 lat. 

Nie żyje Olivia Newton-John, gwiazda musicalu Grease

W poniedziałek rano odeszła Olivia Newton-John. O śmierci artystki poinformował jej mąż, John Easterling. Jego ukochana zmarła dziś rano na swoim ranczu w południowej Kalifornii. „Była otoczona przez rodzinę i przyjaciół. Prosimy wszystkich o uszanowanie prywatności rodziny w tym bardzo trudnym czasie” – napisał mąż aktorki.

Olivia Newton-John od ponad trzech dekad zmagała się z chorobą nowotworową. Jak podkreślił w dalszej części oświadczenia mąż aktorki, "Olivia jest symbolem triumfów i nadziei, dzieląc swoją podróż z rakiem piersi". 

Czytaj również: Olivia Newton-John: „Kiedy dostajesz diagnozę, musisz liczyć się z tym, że twój czas jest ograniczony”

John Travolta, Olivia Newton-John, kadr filmu Grease

Olivia Newton-John obchodzi 73. urodziny
Fot. Paramount Pictures/Fotos International/Getty Images

Życie Olivii Newton-John

Z pochodzenia Angielka, w późniejszych latach wyjechała z rodziną do Australii. Marząc o karierze piosenkarki, jako nastolatka występowała na niewielkich scenach australijskich kawiarni. Jej wielki talent bardzo szybko został dostrzeżony. W 1974 roku wystąpiła konkursie Eurowizji i zajęła czwarte miejsce, jednak prawdziwą sławę przyniosła jej dopiero rola Sandy w musicalu Grease. Zagrała tam u boku Johna Travolty i zachwyciła swoim wykonaniem utworów takich jak Summer Nights,  Let Me Be There, Have You Never Been Mellow. 

Przez lata artystka wykorzystywała swoją popularność do propagowania profilaktycznych badań. Od kilkudziesięciu lat walczyła z rakiem piersi. "Od razu wiedziałam, że coś jest nie tak. Miałam mammografię, potem biopsję igłową i nic nie wyszło. Nie mówię tego, aby straszyć kobiety, ale czasami po prostu trzeba zaufać swojej intuicji. Wszystko to było przytłaczające. To uczucie lęku, przerażenia. Podjęłam jednak decyzję, że wszystko będzie dobrze", tak aktorka wspominała trudny moment rozpoznania choroby. 

Kiedy po długich latach walki o zdrowie wydawało się, że nowotwór został opanowany, w 2019 roku lekarze po raz trzeci zdiagnozowali u niej chorobę, tym razem z przerzutami do kręgosłupa. „Jeśli ktoś mówi, że zostało Ci tylko sześć miesięcy życia, to jest bardzo prawdopodobne, że tak się stanie... Kiedy dostajesz diagnozę, musisz liczyć się z tym, że twój czas jest ograniczony. Możesz przedłużyć życie nie tylko o miesiące, ale i o lata”, mówiła Olivia Newton-John w rozmowie z 60 Minutes Australia. Aktorka i wokalistka do końca nie poddawała się i wierzyła, że z tej walki również wyjdzie zwycięsko...

Rodzinie, bliskim i fanom składamy najszczersze kondolencje.  

Czytaj również: Tajemnicza śmierć syna Johna Travolty, zginął podczas wakacji. Aktor oddał mu publiczny hołd

John Travolta, Olivia Newton-John, kadr filmu Grease

Grease: John Travolta, Olivia Newton-John
Fot. East News

Olivia Newton-John i John Travolta podczas 40. rocznicy musicalu "Grease", 2018 r. 

Nie żyje Olivia Newton-John. Gwiazda musicalu „Grease” miała 73 lata
Fot. MARK RALSTON/AFP/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…