Grzegorz Ciechowski, nie żyje mama Grzegorza Ciechowskiego
Fot. Niemiec/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Nie żyje mama Grzegorza Ciechowskiego. Helenę Ciechowską w poruszających słowach pożegnała wnuczka

„Teraz jesteście razem”

Olga Figaszewska 1 lutego 2022 19:51
Grzegorz Ciechowski, nie żyje mama Grzegorza Ciechowskiego
Fot. Niemiec/AKPA

Nie żyje matka Grzegorza Ciechowskiego. Pani Helena Ciechowska odeszła 31 stycznia 2022 roku. W poruszających słowach pożegnała ją wnuczka.

Nie żyje mama Grzegorza Ciechowskiego

Smutną wiadomość o odejściu Heleny Ciechowskiej przekazał reżyser filmu „Obywatel miłość”. Produkcja opowiada o liderze zespołu Republika. Wojciech Skrobiszewski za pośrednictwem mediów społecznościowych, napisał: „Żegnaj cudowny człowieku. Dziękuję, że mogłem Cię poznać”.

Poruszające pożegnanie zamieściła na swoim Instagramie wnuczka pani Heleny Ciechowskiej. „Mówiłaś, że za długo żyłaś. Dla nas za krótko. Mimo tego, że wiemy, że ten dzień nadejdzie, nigdy nie jesteśmy na niego gotowi. Jakie to szczęście, że widzieliśmy się w maju. Poznałaś Grzesia. Potem już tylko na wideo, ale jakie to cudowne, że mieliśmy te nasze wideo spotkania. Mam nadzieje, że Tata zrobił tam wielką imprezę powitalną dla Ciebie. Teraz jesteście razem”, napisała w przejmującym poście Weronika Ciechowska.

Zobacz też: Oto czwórka dzieci Grzegorza Ciechowskiego. Jak dziś wygląda ich życie?

Helena Ciechowska – kim była mama Grzegorza Ciechowskiego?

Dla Grzegorza Ciechowskiego mama była najważniejszą osobą, największym wsparciem. Pani Helena Ciechowska była dumna z jego osiągnięć artystycznych, chętnie dzieliła się historiami z jego życia, opowiadała, jak rodziła się u jej syna pasja do muzyki. „Jako siedmiolatek chodził do szkoły muzycznej, a jeszcze wcześniej do organisty. Nauka szła opornie i organista walił go po paluszkach, choć my wtedy o tym nie wiedzieliśmy”, mówiła w jednym z wywiadów dla Twojego Stylu.

Pani Helena Ciechowska podkreślała, że dzięki swojej twórczości, Grzegorz będzie wciąż żył w pamięci osób, które słuchają i wykonują jego piosenki.

Mama artysty z zawodu była fryzjerką. Doczekała się trojga pociech. Kochała muzykę, miała talent, ale nie było dane się jej uczyć. „Zawsze miałam muzykę w sobie, ale nie mogłam się jej uczyć. Czterej starsi bracia chodzili do liceum, dla mnie już nie starczyło. Po wojnie trzeba było myśleć o zawodzie, wybrałam fryzjerstwo. To, czego sama nie mogłam mieć, chciałam dać dzieciom”, zwierzała się na łamach Twojego Stylu.

Pani Helena potrafiła zanucić wszystkie piosenki syna. To dzięki niemu zafascynowała się muzyką rockową. „Gdyby to nie byt mój syn, wcale bym się nie interesowała muzyką rockową, bo ten rodzaj muzyki na mnie nie działa. Później mi się to nawet spodobało, umiem zanucić wszystkie jego piosenki, mam jego płyty, interesuję się jego pracą”, dodawała.

Rodzinie pani Heleny Ciechowskiej składamy wyrazy głębokiego współczucia. 

Źródło cytatów: plotek, fakt.pl

Zobacz też: Jak wygląda dziś życie córki Grzegorza Ciechowskiego? 34-letnia Weronika mieszka poza Polską

Grzegorz Ciechowski, 2001
Fot. Prończyk/AKPA

Grzegorz Ciechowski w sesji VIVY!, grudzień 2001, 25/2001
Fot. Beata Wielgosz

Grzegorz Ciechowski w sesji VIVY!, grudzień 2001, 25/2001

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…