Kazimiera Utrata nie żyje
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Nie żyje Kazimiera Utrata, serialowa pani Stanisława z „Klanu”

Aktorka miała 86 lat

Sylwia Olech 13 sierpnia 2018 22:56
Kazimiera Utrata nie żyje
Fot. East News

Nie żyje serialowa pani Stanisława… Jej postać z Klanu uwielbiali wszyscy widzowie. O śmierci Kazimiery Utraty poinformował portal  filmpolski.pl. Aktorka zmarła wczoraj, 12 sierpnia 2018. Miała 86 lat.

Kim była Kazimiera Utrata?

Kazimiera Utrata zadebiutowała w 1959 roku w filmie Lotna Andrzeja Wajdy. Miała w swoim dorobku kilkadziesiąt ról filmowych, m.in we Wszystko na sprzedaż, Polowanie na muchy i Wśród nocnej ciszy oraz serialach, np. Zmiennicy, Boża podszewka, czy W labiryncie. Ale prawdziwą popularność przyniosła jej rola cioci Stasi w Klanie, którą grała nieprzerwanie od 1997 roku.

Rodzinie aktorki składamy kondolencje… 

Kazimiera Utrata i Zygmunt Kęstowicz, bohaterowie serialu Klan

 

Kazimiera Utrata i Zygmunt Kęstowicz, Klan
Fot. East News

Z Agnieszką Kaczorowską, koleżanką z serialowego planu

Kazimiera Utrata i Agnieszka Kaczorowska, Klan
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.