Kalina Mróz, dziennikarka Wyborczej, nie żyje
Fot. Facebook / Kalina Mróz
POŻEGNANIE

Nie żyje Kalina Mróz, dziennikarka „Gazety Wyborczej”. Miała 34 lata

„Wierzyliśmy, że wróci do nas. Niestety, stało się inaczej”

Ksenia Krasko 25 maja 2021 09:05
Kalina Mróz, dziennikarka Wyborczej, nie żyje
Fot. Facebook / Kalina Mróz

Przykre informacje dotarły do nas ze świata mediów. Nie żyje Kalina Mróz, dziennikarka Gazety Wyborczej. Czytelnicy doceniali jej wiedzę o filmach, serialach i programach telewizyjnych, o których najczęściej pisała na łamach dziennika. Prowadziła także podcast „Kanapowcy” – jak sama opisywała, „o filmach i serialach, które można oglądać z poziomu własnej kanapy”. W sierpniu skończyłaby 35 lat.

Nie żyje Kalina Mróz, dziennikarka Gazety Wyborczej

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Kalina Mróz trafiła nagle do szpitala w niedzielę 16 maja. „Do końca wierzyliśmy, że jej energia i wola życia pozwolą przezwyciężyć nagłą chorobę. Wierzyliśmy, że wróci do nas – swojej drugiej rodziny, bo wszyscy na nią czekamy. Niestety, stało się inaczej”, przekazuje redakcja.

„Recenzowała seriale i filmy. Robiła wywiady z najsłynniejszymi w branży filmowej. Miała ogromną wiedzę, zawsze znajdowała niebanalny kontekst dla opowiadanej historii. [...] Lubiła szukać tematów i ludzi nieoczywistych, utalentowanych, którzy robią coś wyjątkowego, albo są na początku swojej drogi i warto na nich zwrócić uwagę. Miała w tej kwestii wyjątkową intuicję”, wspomina dziennikarkę Wyborcza.

Z Kaliną Mróz pożegnał się również Michał Nogaś, dziennikarz GW. „Odeszła Kalina. Jak to w ogóle brzmi? Jak w coś takiego uwierzyć? Dobra, kochana, kompetentna. Nigdy, przez te kilka lat, nasze ścieżki nie przecięły się dłużej, a jednak zawsze z podziwem patrzyłem na jej profesjonalizm”, napisał na Facebooku.

Zobacz: Rafał Poniatowski nie żyje. Dziennikarz miał zaledwie 48 lat

Kalina Mróz nie żyje. Kim była?

Urodziła się w 1986 roku w Warszawie. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała także w Akademii Fotografii. Współpracowała z różnymi tytułami, jej artykuły pojawiały się między innymi w magazynach Przekrój, Twój Styl czy Zwierciadło, a także na portalu Onet. Z GW związana była od niemal dziesięciu lat.

Bliskim Kaliny Mróz składamy wyrazy współczucia. 

Źródło: Na Temat, Gazeta Wyborcza

Kalina Mróz, dziennikarka Wyborczej, nie żyje
Fot. Facebook / Kalina Mróz

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.