Beata Kozidrak sprzedaje luksusową willę pod Lublinem
Fot. Michał Pańszczyk
O TYM SIĘ MÓWI

Tajemnicze okoliczności śmierci brata Beaty Kozidrak. Ruszyło oficjalne śledztwo w tej sprawie

Jak zginął Jarosław Kozidrak?

Gabriela Czernecka 13 czerwca 2018 09:29
Beata Kozidrak sprzedaje luksusową willę pod Lublinem
Fot. Michał Pańszczyk

Wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość. Na oficjalnym profilu na Facebooku Beaty Kozidrak pojawiło się oświadczenie informujące, że w wieku 63 lat zmarł ukochany brat wokalistki, Jarosław Kozidrak. Jego śmierć jest ciosem dla całego zespołu Bajm, bowiem Jarosław był jednym z jego założycieli. Jeszcze wczoraj przyczyny śmierci Jarosława Kozidraka nie były znane, ale dziś okazuje się, że prokuratura wszczęła w tej sprawie oficjalne śledztwo.

Nie żyje Jarosław Kozidrak: przyczyny śmierci

„Z ogromną przykrością informujemy, że w dniu 12.06.2018r zmarł Nasz przyjaciel, brat, współzałożyciel zespołu BAJM - Jarosław Kozidrak. To był wspaniały człowiek, obdarzony wielkim talentem, twórca przebojów takich jak: Józek nie daruję Ci tej nocyNie ma wody na pustyni czy Dwa serca Dwa smutki. Pogrążeni w bólu; Beata KozidrakAndrzej Pietras”, informowano wczoraj na Facebooku grupy Bajm.

To wielka strata dla całego zespołu. Jeszcze do wczoraj niewielu wiedziało, kim jest Jarosław Kozidrak i jak ogromny wpływ miał na twórczość bandu. Brat Beaty Kozidrak, Jarosław był jednym z założycieli zespołu. Współtworzył m.in. takie przeboje jak Józek, nie daruję Ci tej nocy czy Nie ma wody na pustyni. 

Nie tylko komponował i grał w nim na gitarze, lecz także wspierał siostrę na scenie wokalnie, śpiewając w chórkach. Choć działalność z zespołem Bajm porzucił po 1987 roku na rzecz malowania obrazów, od czasu do czasu powracał do publicznych występów z siostrą.

Jarosław Kozidrak nie żyje. Beata Kozidrak wzruszająco pożegnała brata

Wczoraj na Facebooku Beaty Kozidrak pojawił się wzruszający wpis, w którym artystka pożegnała brata.  Gwiazda w ciepłych słowach wspomina m.in. wspólne dzieciństwo. „Kochany bracie, pamiętam, jak broniłeś mnie przed chuliganami na lubelskiej Starówce... swoją młodszą siostrę. Potem przychodziłeś z gitarą do mojego pokoju i tak tworzyliśmy nasze pierwsze hity. Graj i śpiewaj teraz aniołom. "Dwa serca, dwa smutki", bo na ziemi twoje serce już bić przestało”, czytamy.

Śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci Jarosława Kozidraka

Dziś w sieci pojawiła się zaskakująca informacja. Jak podaje Fakt, prokuratura wszczęła oficjalne śledztwo w sprawie śmierci Jarosława Kozidraka. Według tabloidu okoliczności śmierci brata Beaty Kozidrak nie są jasne, a prokurator rozważa nawet oskarżenie kogoś o nieumyślne spowodowanie śmierci.

„Na miejscu zdarzenia był prokurator. Prokuratura Rejonowa Lublin Północ wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Decyzją Prokuratury ciało zostało przekazane do oględzin medykowi sądowemu. W środę o 9 rano rozpocznie się sekcja zwłok”, mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Agnieszka Kępka.

Jak podaje Fakt, 12 czerwca po północy nieznany mężczyzna zadzwonił na policję i powiedział, że jego koledze coś dolega, ale gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, Jarosław Kozidrak już nie żył. Mężczyzna, który wciąż był obecny w mieszkaniu brata Beaty, złożył zeznania. Wówczas nie dokonano żadnego zatrzymania. Oficjalna przyczyna śmierci Jarosława Kozidraka nie jest jeszcze znana.  

Nie żyje Jarosław Kozidrak, brat Beaty Kozidrak, współzałożyciel Bajmu
Fot. PAP

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.