Ewa Greś
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Ewa Greś, uznana aktorka Teatru Żydowskiego

Smutną wiadomość potwierdziła dyrekcja teatru

Redakcja VIVA! 14 lutego 2020 18:35
Ewa Greś
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Nie żyje Ewa Greś, uznana aktorka teatralna, na stałe związana z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Realizowała się również w roli asystentki reżysera, u boku Henryka Rozena oraz Szymona Szurmieja. Widzowie znają ją też z serialu Na Wspólnej i filmu Raport.

Ewa Greś nie żyje

Ewa Greś była absolwentką Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Wydziału Malarstwa i Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współpracowała z teatrami w Olsztynie, Zakopanem oraz Rzeszowie.

W Warszawie była na stałe związana z Teatrem Żydowskim, a także Teatrami Syrena i Popularnym. Do jej ważniejszych ról należy zaliczyć m.in. Kobietę zawiedzioną w Café Sax, Kasię w Poskromieniu złośnicy, Klarę w Ślubach panieńskich, Hankę w Moralności Pani Dulskiej, oraz udział w spektaklu Rodziny, których nie ma, czyli Anonimowi Żydzi Polscy.

Przykrą wiadomość przekazała dyrekcja Teatru Żydowskiego. „Dnia 10 lutego 2020 roku odeszła nasza Koleżanka Ewa Greś, aktorka Teatru Żydowskiego. Ewo, dziękujemy Ci za piękne role, będzie nam Ciebie brakowało. Dyrekcja i zespół Teatru Żydowskiego”.

Ewa Greś miała 44 lata. 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.