DJ Avicii, nie żyje
Fot. Getty Images
Z OSTATNIEJ CHWILI!

Nie żyje DJ Avicii! Popularny muzyk miał zaledwie 28 lat…

Przyczyny śmierci szwedzkiego artysty nie są znane!

Sylwia Olech 20 kwietnia 2018 20:18
DJ Avicii, nie żyje
Fot. Getty Images

Nie żyje szwedzki muzyk Tim Bergling, znany jako DJ Avicii! Informację potwierdziła menadżerka artysty. Jego ciało znaleziono w Omanie, ale przyczyny śmierci nie są na razie znane. Miał zaledwie 28 lat.

Okoliczności śmierci DJ-a Avicii

Jedyne oficjalne oświadczenie wydała jego menadżerka: „Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Tima Berglinga, znanego również jako Avicii. Został znaleziony martwy w Maskat w Omanie 20 kwietnia po południu czasu lokalnego. Rodzina jest zrozpaczona. Prosimy więc o uszanowanie jej prywatności w tym trudnym czasie”.

DJ Avicii od 2016 roku nie występował na żywo z powodów zdrowotnych. Muzyk zmagał się z ostrym zapaleniem trzustki, miał usunięty pęcherzyk żółciowy i wyrostek robaczkowy. Jego zdrowotne kłopoty wiązały się częściowo z nadmiernym spożywaniem alkoholu.

Bergling nagrał w sumie dwa albumy studyjne: True i Stories, a jego na większe hity to: Wake Me Up (ponad miliard odtworzeń na YouTube!), Hey Brother i Levels. W 2011 i 2012 roku był nominowany do Grammy w kategorii Najlepszy utwór taneczny.

Współczujemy bliskim artysty.  

DJ Avicii, nie żyje
Fot. Getty Images

DJ Avicii, nie żyje
Fot. Getty Images

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.