DJ Avicii, nie żyje
Fot. Getty Images
Z OSTATNIEJ CHWILI!

Nie żyje DJ Avicii! Popularny muzyk miał zaledwie 28 lat…

Przyczyny śmierci szwedzkiego artysty nie są znane!

Sylwia Olech 20 kwietnia 2018 20:18
DJ Avicii, nie żyje
Fot. Getty Images

Nie żyje szwedzki muzyk Tim Bergling, znany jako DJ Avicii! Informację potwierdziła menadżerka artysty. Jego ciało znaleziono w Omanie, ale przyczyny śmierci nie są na razie znane. Miał zaledwie 28 lat.

Okoliczności śmierci DJ-a Avicii

Jedyne oficjalne oświadczenie wydała jego menadżerka: „Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Tima Berglinga, znanego również jako Avicii. Został znaleziony martwy w Maskat w Omanie 20 kwietnia po południu czasu lokalnego. Rodzina jest zrozpaczona. Prosimy więc o uszanowanie jej prywatności w tym trudnym czasie”.

DJ Avicii od 2016 roku nie występował na żywo z powodów zdrowotnych. Muzyk zmagał się z ostrym zapaleniem trzustki, miał usunięty pęcherzyk żółciowy i wyrostek robaczkowy. Jego zdrowotne kłopoty wiązały się częściowo z nadmiernym spożywaniem alkoholu.

Bergling nagrał w sumie dwa albumy studyjne: True i Stories, a jego na większe hity to: Wake Me Up (ponad miliard odtworzeń na YouTube!), Hey Brother i Levels. W 2011 i 2012 roku był nominowany do Grammy w kategorii Najlepszy utwór taneczny.

Współczujemy bliskim artysty.  

DJ Avicii, nie żyje
Fot. Getty Images

DJ Avicii, nie żyje
Fot. Getty Images

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.