DJ Avicii, nie żyje
Fot. Getty Images
Z OSTATNIEJ CHWILI!

Nie żyje DJ Avicii! Popularny muzyk miał zaledwie 28 lat…

Przyczyny śmierci szwedzkiego artysty nie są znane!

Sylwia Olech 20 kwietnia 2018 20:18
DJ Avicii, nie żyje
Fot. Getty Images

Nie żyje szwedzki muzyk Tim Bergling, znany jako DJ Avicii! Informację potwierdziła menadżerka artysty. Jego ciało znaleziono w Omanie, ale przyczyny śmierci nie są na razie znane. Miał zaledwie 28 lat.

Okoliczności śmierci DJ-a Avicii

Jedyne oficjalne oświadczenie wydała jego menadżerka: „Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Tima Berglinga, znanego również jako Avicii. Został znaleziony martwy w Maskat w Omanie 20 kwietnia po południu czasu lokalnego. Rodzina jest zrozpaczona. Prosimy więc o uszanowanie jej prywatności w tym trudnym czasie”.

DJ Avicii od 2016 roku nie występował na żywo z powodów zdrowotnych. Muzyk zmagał się z ostrym zapaleniem trzustki, miał usunięty pęcherzyk żółciowy i wyrostek robaczkowy. Jego zdrowotne kłopoty wiązały się częściowo z nadmiernym spożywaniem alkoholu.

Bergling nagrał w sumie dwa albumy studyjne: True i Stories, a jego na większe hity to: Wake Me Up (ponad miliard odtworzeń na YouTube!), Hey Brother i Levels. W 2011 i 2012 roku był nominowany do Grammy w kategorii Najlepszy utwór taneczny.

Współczujemy bliskim artysty.  

DJ Avicii, nie żyje
Fot. Getty Images

DJ Avicii, nie żyje
Fot. Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.