Charlie Watts The Rolling Stones nie żyje
Fot. David Wolff - Patrick/Redferns
pożegnanie

Nie żyje Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones. Miał 80 lat

"Odszedł on dziś spokojnie w londyńskim szpitalu w otoczeniu swojej rodziny"

Dorota Falkowska 24 sierpnia 2021 19:28
Charlie Watts The Rolling Stones nie żyje
Fot. David Wolff - Patrick/Redferns

W wieku 80 lat zmarł perkusista zespołu The Rolling Stones - Charlie Watts. Muzyk należał do słynnego zespołu niemal od jego założenia. Informację o jego śmierci potwierdził dziś agent Charliego Wattsa na oficjalnym profilu "Stonesów".

"Z ogromnym smutkiem ogłaszamy śmierć naszego ukochanego Charliego Wattsa. Odszedł on dziś spokojnie w londyńskim szpitalu w otoczeniu swojej rodziny" - czytamy w oświadczeniu. 

Nie żyje Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones. Miał 80 lat

"Charlie był cenionym mężem, ojcem i dziadkiem, a także członkiem The Rolling Stones i jednym z największych perkusistów swojego pokolenia" - dodano. 

Watts w czerwcu br. r. skończył 80 lat. Jakiś czas temu przeszedł operację serca, po której lekarze zalecili mu odpoczywać i dbać o siebie. Z tego powodu artysta zrezygnował z uczestnictwa w nadchodzącej  trasie koncertowej Rolling Stones.

W specjalnym oświadczeniu skierował do fanów na początku sierpnia następujące słowa: 

"Po raz pierwszy moje wyczucie czasu było trochę nietrafione. Ciężko pracuję, aby dojść do pełnej sprawności, ale za radą ekspertów zaakceptowałem dziś, że to trochę potrwa. Po całym, wywołanym cierpieniu fanów spowodowanym epidemię, naprawdę nie chcę, aby wielu fanów Rolling Stonesów, którzy mają bilety na najbliższą trasę koncertową, było rozczarowanych kolejnym przełożeniem lub odwołaniem koncertów". 

Watts dołączył do Stonesów w styczniu 1963 r. W zespole był już wówczas Mick Jagger, Keith Richards i Brian Jones, którzy stawiali w branży muzycznej swoje pierwsze kroki. Zespół rusza na jesieni w trasę koncertową, która odbędzie się w kilkunastu miastach w USA. Informacja, że zabraknie na niej Wattsa była znana fanom już wcześniej, z powodu choroby muzyka. Zastąpi go perkusista Steve Jordan, członek zespołu X-Pensive Winos, projektu prowadzonego przez gitarzystę Stonesów Keitha Richardsa.

Zobacz też: Są legendami rocka i wciąż zaskakują. Oto niezwykła historia zespołu The Rolling Stones!

The Rolling Stones koncert
Fot. East News

Bliskim muzyka wysyłamy wyrazy współczucia.  

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.