Bożena Krzyżanowska nie żyje, aktorka M jak miłość i Samego życia odeszła
Fot. DAREK REDOS/REPORTER
POŻEGNANIE

Nie żyje Bożena Krzyżanowska, aktorka M jak miłość. Miała 61 lat

Pogrzeb aktorki odbędzie się w Krakowie

Konrad Szczęsny 15 sierpnia 2019 12:22
Bożena Krzyżanowska nie żyje, aktorka M jak miłość i Samego życia odeszła
Fot. DAREK REDOS/REPORTER

W poniedziałek 12 sierpnia serwis e-teatr.pl poinformował, że dzień wcześniej odeszła utalentowana aktorka, znana z wielu serialowych ról. Bożena Krzyżanowska zmarła w wieku 61 lat. Widzowie kojarzą ją z udziału w takich produkcjach, jak M jak miłość, Na dobre i na złe, Samo życie czy 07 zgłoś się. Wiadomo, że jej pogrzeb odbędzie się w Krakowie.

Przyczyna śmierci Bożeny Krzyżanowskiej

Bożena Krzyżanowska zmarła 11 sierpnia 2019 roku we Wrocławiu. Póki co nie wiadomo jednak, co było przyczyną śmierci. Najbliżsi aktorki znanej z wielu ról serialowych i teatralnych ustalają szczegóły, dotyczące uroczystości żałobnych. Pogrzeb 61-latki odbędzie się na pewno w Krakowie.

Bożena Krzyżanowska: najważniejsze role – M jak miłość, 07 zgłoś się

Przyszła na świat 6 września 1957 roku w Krakowie. Była absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (ukończyła go w 1980 roku) i już w trakcie studiów została zaangażowana do spektakli Teatru Starego. Natomiast szerszej publiczności dała się poznać, gdy na szklanym ekranie wcieliła się w Marię Jagodzińską w serialu 07 zgłoś się. Następnie przyszedł czas na rolę Zyty w Przyłbicach i kapturach, zaś przez osiem lat, od 2002 do 2010 roku, podziwialiśmy ją w Samym życiu, w którym wcielała się w postać dyrektorki jednego z warszawskich liceów. Bożena Krzyżanowska miała również na koncie kilka epizodycznych ról, w tym w popularnym Na dobre i na złe, Hotelu 52 oraz M jak miłość.

Mało kto pamięta, ale aktorka wykazywała również spore zdolności wokalne. Jej talent został dostrzeżony w 1989 roku, gdy wywalczyła główną nagrodę na X Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Nic dziwnego, że otrzymała angaż w musicalu Pan Twardowski oraz w Piaf, w którym wcielała się w główną rolę   

Bożena Krzyżanowska na deskach teatru, 2004 rok:

Bożena Krzyżanowska nie żyje, aktorka M jak miłość i Samego życia odeszła
Fot. DAREK REDOS/REPORTER

Bożena Krzyżanowska zmarła 11 sierpnia 2019 roku w wieku 61 lat we Wrocławiu:

Bożena Krzyżanowska nie żyje, aktorka M jak miłość i Samego życia odeszła
Fot. DAREK REDOS/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.