Bożena Krzyżanowska nie żyje, aktorka M jak miłość i Samego życia odeszła
Fot. DAREK REDOS/REPORTER
POŻEGNANIE

Nie żyje Bożena Krzyżanowska, aktorka M jak miłość. Miała 61 lat

Pogrzeb aktorki odbędzie się w Krakowie

Konrad Szczęsny 15 sierpnia 2019 12:22
Bożena Krzyżanowska nie żyje, aktorka M jak miłość i Samego życia odeszła
Fot. DAREK REDOS/REPORTER

W poniedziałek 12 sierpnia serwis e-teatr.pl poinformował, że dzień wcześniej odeszła utalentowana aktorka, znana z wielu serialowych ról. Bożena Krzyżanowska zmarła w wieku 61 lat. Widzowie kojarzą ją z udziału w takich produkcjach, jak M jak miłość, Na dobre i na złe, Samo życie czy 07 zgłoś się. Wiadomo, że jej pogrzeb odbędzie się w Krakowie.

Przyczyna śmierci Bożeny Krzyżanowskiej

Bożena Krzyżanowska zmarła 11 sierpnia 2019 roku we Wrocławiu. Póki co nie wiadomo jednak, co było przyczyną śmierci. Najbliżsi aktorki znanej z wielu ról serialowych i teatralnych ustalają szczegóły, dotyczące uroczystości żałobnych. Pogrzeb 61-latki odbędzie się na pewno w Krakowie.

Bożena Krzyżanowska: najważniejsze role – M jak miłość, 07 zgłoś się

Przyszła na świat 6 września 1957 roku w Krakowie. Była absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (ukończyła go w 1980 roku) i już w trakcie studiów została zaangażowana do spektakli Teatru Starego. Natomiast szerszej publiczności dała się poznać, gdy na szklanym ekranie wcieliła się w Marię Jagodzińską w serialu 07 zgłoś się. Następnie przyszedł czas na rolę Zyty w Przyłbicach i kapturach, zaś przez osiem lat, od 2002 do 2010 roku, podziwialiśmy ją w Samym życiu, w którym wcielała się w postać dyrektorki jednego z warszawskich liceów. Bożena Krzyżanowska miała również na koncie kilka epizodycznych ról, w tym w popularnym Na dobre i na złe, Hotelu 52 oraz M jak miłość.

Mało kto pamięta, ale aktorka wykazywała również spore zdolności wokalne. Jej talent został dostrzeżony w 1989 roku, gdy wywalczyła główną nagrodę na X Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Nic dziwnego, że otrzymała angaż w musicalu Pan Twardowski oraz w Piaf, w którym wcielała się w główną rolę   

Bożena Krzyżanowska na deskach teatru, 2004 rok:

Bożena Krzyżanowska nie żyje, aktorka M jak miłość i Samego życia odeszła
Fot. DAREK REDOS/REPORTER

Bożena Krzyżanowska zmarła 11 sierpnia 2019 roku w wieku 61 lat we Wrocławiu:

Bożena Krzyżanowska nie żyje, aktorka M jak miłość i Samego życia odeszła
Fot. DAREK REDOS/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?