Bonnie Pointer
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Nie żyje Bonnie Pointer, wokalistka The Pointer Sisters

To ten zespół stworzył hit „I'm So Excited”

Sabina Zięba 9 czerwca 2020 08:30
Bonnie Pointer
Fot. Getty Images

Media obiegła właśnie smutna wiadomość o śmierci Bonnie Pointer, wokalistki The Pointer Sisters. To właśnie ten zespół był twórcą jednego z największych przebojów wszech czasów, czyli utworu I'm So Excited. Miała 69 lat, a jej odejście było nagłe... Co się stało?

Śmierć Bonnie Pointer

W latach 70 i 80. było o nich naprawdę głośno. The Pointer Sisters powstały w 1970 roku i szturmem podbiły listy przebojów. W skład grupy wchodziły cztery siostry Pointer z Oakland: June, Bonnie, Anita oraz Ruth. Ich utwory Yes We Can Can czy Fairytale stały się przebojami. W 1975 roku zdobyły nawet nagrodę Grammy.

Gdy w 1977 roku Bonnie postanowiła opuścić siostry, spodziewała się spektakularnej kariery solowej. Niestety - trwała dość krótko i nie zapewniła jej sławy. Nagrała wtedy między innymi piosenkę Heaven Must Have Sent You, która zajęła 11. miejsce na liście Billboard Hot 100. W tym czasie do The Pointer Sisters dołączyła Issa i to z jej udziałem powstały największe przeboje zespołu, czyli I'm So Excited oraz Jump (For My Love).

Mimo muzycznego rozstania, Bonnie w latach 90. okazjonalnie występowała ze swoimi siostrami, między innymi w roku 1994, kiedy zespół The Pointer Sisters otrzymał gwiazdę na Alei Sław w Hollywood. Nie przeszła na emeryturę i występowała do dnia swojej śmierci. 

Odeszła w poniedziałkowy ranek 8 czerwca. Wiadomość o jej śmierci przekazał agent artystki, Roger Neal. Informację potwierdziła dodatkowo Anita Pointer, siostra i koleżanka z zespołu The Pointer Sisters. W oświadczeniu dla agencji prasowej Associated Press powiedziała: „Z wielkim smutkiem muszę ogłosić fanom The Pointer Sisters, że dziś rano zmarła moja siostra Bonnie. Nasza rodzina jest pogrążona w żalu, w imieniu mojego rodzeństwa, mnie i całej rodziny Pointerów prosimy w tej chwili o wasze modlitwy”. Przyczyną zgonu Bonnie Pointer był atak serca. Miała 69 lat.  

Bonnie Pointer, Michael Jackson i LaToya Jackson podczas American Music Awards w 1981 roku

Bonnie Pointer, Michael Jackson, LaToya Jackson, American Music Awards, 1981, Los Angeles, California
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.