Nie żyje Aniela Świderska, wdowa po Bronisławie Pawliku
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Nie żyje Aniela Świderska, aktorka teatralna i filmowa. Miała 96 lat

Przez wiele lat była żoną Bronisława Pawlika

Ksenia Krasko 31 stycznia 2021 09:49
Nie żyje Aniela Świderska, wdowa po Bronisławie Pawliku
Fot. AKPA

Nie żyje Aniela Świderska, aktorka teatralna, filmowa i serialowa, znana widzom z ról w takich produkcjach, jak Korczak, Matki, żony i kochanki, Kuchnia polska, czy Układ krążenia. Wdowa po aktorze Bronisławie Pawliku zmarła w wieku 96 lat. 

Nie żyje Aniela Świderska

Aniela Świderska była aktorką teatralną, filmową i dubbingową. Zadebiutowała w 1946 roku na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku, później była związana z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, aż przeniosła się do Warszawy, gdzie grała w Teatrach Narodowym, Ateneum, Polskim oraz Powszechnym.

Odnosiła sukcesy również na małych i dużych ekranach. Widzowie pamiętają ją przede wszystkim z roli matki Cezarego w kultowym już serialu Matki, żony i kochanki z 1995 roku. Na koncie artystki są również takie tytuły, jak Żegnaj Rockefeller, W środku EuropyŚmierć Johna L., Lalka, czy Przygody psa Cywila.

Była młodszą siostrą aktora i reżysera Jana Świderskiego, oraz żoną Bronisława Pawlika.

Jak informuje portal Onet, aktorka zostanie pochowana w grobie rodzinnym. Msza żałobna odbędzie się 9 lutego w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach Starych. 

W wieku 96 lat zmarła Aniela Świderska, aktorka i wdowa po Bronisławie Pawliku oraz siostra Jana Świderskiego. W filmie...

Opublikowany przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim Sobota, 30 stycznia 2021

Aniela Świderska i Bronisław Pawlik, 2001 rok

Nie żyje Aniela Świderska, wdowa po Bronisławie Pawliku
Fot. AKPA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.