Nie żyje Andrzej Adamiak Rezerwat
Fot. Karol Makurat/REPORTER East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Andrzej Adamiak, lider grupy muzycznej Rezerwat

Miał 60 lat

Ksenia Krasko 8 kwietnia 2020 16:35
Nie żyje Andrzej Adamiak Rezerwat
Fot. Karol Makurat/REPORTER East News

Nie żyje Andrzej Adamiak, kompozytor, wokalista i lider zespołu Rezerwat. Smutną wiadomość przekazano za pośrednictwem oficjalnego profilu zespołu na Facebooku. Miał 60 lat.

Nie żyje Andrzej Adamiak zespół Rezerwat

Andrzej Adamiak od lat związany był z zespołem Rezerwat, który powstał w Łodzi w 1982 roku. Wraz z grupą nagrał kultowe dla Polaków piosenki, jak Zaopiekuj się mnąKocha ciebie niebo, czy Paryż. Miasto wymarzone. Był również gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów.

O śmierci artysty powiadomili członkowie grupy. „Dzisiaj, tj. 8-go kwietnia 2020 roku, przed godziną 11 nagle i przedwcześnie zmarł Andrzej Adamiak. Lider zespołu Rezerwat, a przede wszystkim mąż, ojciec i nasz przyjaciel. Żegnaj Andrzeju!”.

Wiadomość potwierdził również syn muzyka, Bartosz. „Dziś przed godziną 11. nagle i przedwcześnie zmarł Andrzej Adamiak. Lider zespołu Rezerwat, a przede wszystkim mój tata”, czytamy na oficjalnym profilu zespołu w mediach społecznościowych.

Bliskim Andrzeja Adamiaka składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia. 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.