Nie żyje Agnieszka Dymecka, legendarna prezenterka pogody w TVP
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
POŻEGNANIE

Nie żyje legendarna prezenterka pogody. Zmarła po długiej walce z chorobą

Miała 51 lat

Konrad Szczęsny 29 grudnia 2018 08:33
Nie żyje Agnieszka Dymecka, legendarna prezenterka pogody w TVP
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Nie żyje Agnieszka Dymecka, legendarna prezenterka pogody Telewizji Polskiej. Zmarła w wieku 51 lat. Informację o jej śmieci podał na Twitterze Poranek TVP Info. Przekazano ją także w wieczornym wydaniu Panoramy. „Odeszła po długiej i ciężkiej chorobie. Tak wielu wiele Tobie zawdzięcza!”, podkreślono. 

Nie żyje Agnieszka Dymecka, legendarna prezenterka pogody TVP

Agnieszkę Dymecką na wizji widzowie mogli oglądać w latach 1991-2006. Prezentowała pogodę po Panoramie, emitowanej na TVP2.  Następnie pełniła funkcję kierownika redakcji Pogody Telewizji Polskiej.

O jej chorobie prawdopodobnie wiedzieli nieliczni. Według współpracowników, słynęła z niesamowitej pogody ducha, łatwego nawiązywania kontaktu z ludźmi, w tym widzami oraz z tego, że była osobą nastawioną do życia pozytywnie.

Choroba Agnieszki Dymeckiej. Współpracownicy wspominają prezenterkę TVP

We wzruszającym wpisie na Instagramie Agnieszkę Dymecką pożegnała jej koleżanka z redakcji, Marzena Kawa.

„Pożegnania są najtrudniejsze...ale wierzę, że - Do zobaczenia Agnieszko”, napisała. 

Podkreśliła również, że szefowa redakcji Pogody TVP była osobą niezwykle kompetentną, wymagającą, ale przede wszystkim wyrozumiałą i sprawiedliwą.

„Potrafiła wstać o 5:30, by słuchać tego, co i jak mówimy na antenie! Wymagała ale często usprawiedliwiała! Gdy przyszła choroba, nie chciała być w centrum.., ale doceniała każdy przejaw dobra i troski. Miała nadzieję na lepsze jutro, wierzyła, że ma Anioła Stróża! Zdystansowana do świata, często ludzi... lubiła się śmiać i taką będę Cię pamiętać! Tak wielu... wiele Tobie zawdzięcza! Odpoczywaj w pokoju”, podkreśliła.

Rodzinie i najbliższym Agnieszki Dymeckiej składamy kondolencje  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.