Nie żyje Agnieszka Dymecka, legendarna prezenterka pogody w TVP
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
POŻEGNANIE

Nie żyje legendarna prezenterka pogody. Zmarła po długiej walce z chorobą

Miała 51 lat

Konrad Szczęsny 29 grudnia 2018 08:33
Nie żyje Agnieszka Dymecka, legendarna prezenterka pogody w TVP
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Nie żyje Agnieszka Dymecka, legendarna prezenterka pogody Telewizji Polskiej. Zmarła w wieku 51 lat. Informację o jej śmieci podał na Twitterze Poranek TVP Info. Przekazano ją także w wieczornym wydaniu Panoramy. „Odeszła po długiej i ciężkiej chorobie. Tak wielu wiele Tobie zawdzięcza!”, podkreślono. 

Nie żyje Agnieszka Dymecka, legendarna prezenterka pogody TVP

Agnieszkę Dymecką na wizji widzowie mogli oglądać w latach 1991-2006. Prezentowała pogodę po Panoramie, emitowanej na TVP2.  Następnie pełniła funkcję kierownika redakcji Pogody Telewizji Polskiej.

O jej chorobie prawdopodobnie wiedzieli nieliczni. Według współpracowników, słynęła z niesamowitej pogody ducha, łatwego nawiązywania kontaktu z ludźmi, w tym widzami oraz z tego, że była osobą nastawioną do życia pozytywnie.

Choroba Agnieszki Dymeckiej. Współpracownicy wspominają prezenterkę TVP

We wzruszającym wpisie na Instagramie Agnieszkę Dymecką pożegnała jej koleżanka z redakcji, Marzena Kawa.

„Pożegnania są najtrudniejsze...ale wierzę, że - Do zobaczenia Agnieszko”, napisała. 

Podkreśliła również, że szefowa redakcji Pogody TVP była osobą niezwykle kompetentną, wymagającą, ale przede wszystkim wyrozumiałą i sprawiedliwą.

„Potrafiła wstać o 5:30, by słuchać tego, co i jak mówimy na antenie! Wymagała ale często usprawiedliwiała! Gdy przyszła choroba, nie chciała być w centrum.., ale doceniała każdy przejaw dobra i troski. Miała nadzieję na lepsze jutro, wierzyła, że ma Anioła Stróża! Zdystansowana do świata, często ludzi... lubiła się śmiać i taką będę Cię pamiętać! Tak wielu... wiele Tobie zawdzięcza! Odpoczywaj w pokoju”, podkreśliła.

Rodzinie i najbliższym Agnieszki Dymeckiej składamy kondolencje  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?