Naya Rivera
Fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER
POŻEGNANIE

Rodzina Nayi Rivery wydała oświadczenie po jej tragicznej śmierci

Aktorka utonęła podczas wycieczki z synem

Ksenia Krasko 15 lipca 2020 11:45
Naya Rivera
Fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Naya Rivera, znana z serialu Glee, zmarła w wieku 33 lat. Ciało aktorki odnaleziono w poniedziałek 13 lipca, pięć dni po tym, jak uznano ją za zaginioną po pływaniu łodzią po jeziorze Piru w Kalifornii. Gwiazda osierociła 4-letniego synka Josey’a. Rodzina aktorki wystosowała poruszające oświadczenie.

Naya Rivera z Glee nie żyje. Przyczyny śmierci

„Biorąc pod uwagę miejsce, w którym znaleziono ciało, jego stan i cechy fizyczne, a także biorąc pod uwagę brak doniesień o innych osobach zaginionych w tym obszarze, jesteśmy pewni, że znalezione ciało należy do Nayi Rivery”, przekazał mediom Bill Ayub, szeryf hrabstwa Ventura.

Jak udało się ustalić, ósmego lipca tego roku Naya wynajęła łódź dla siebie i swojego czteroletniego syna. Wyruszyli około 13, a trzy godziny później chłopca znaleziono w pustej łodzi. Miał na sobie kamizelkę ratunkową. Josie opowiedział policji, że chcieli popływać, ale w pewnym momencie jego mama zniknęła pod wodą.

Prawdopodobnie aktorka nie mogła poradzić sobie z silnym prądem. „Rivera poświęciła całą swoją siłę i energię, aby wsadzić syna z powrotem do łodzi, ale nie miała jej na tyle, by uratować siebie”, przekazał szeryf, wskazując na możliwą przyczynę tragedii.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Naya Rivera (@nayarivera)

Szeryf zauważył, że nie ma dowodów, wskazujących na przestępstwo lub samobójstwo. „Podczas sekcji zwłok nie ujawniono żadnych urazów. Wstępne badania nie wykryły również, aby zmarła zażyła ​​narkotyki lub alkohol, jednak próbki zostaną poddane testom toksykologicznym”, podkreślił.

Bliscy tragicznie zmarłej aktorki opublikowali oświadczenie. „Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie i modlitwy za Nayę, Josey’a i naszą rodzinę. Pogrążeni w smutku z powodu utraty naszej pięknej legendy, celebrujemy jej dziedzictwo. Naya była niesamowicie utalentowana, ale była jeszcze lepsza jako osoba, matka, córka i siostra”, czytamy. „Dziękujemy służbom za zaangażowanie i ogromny wysiłek [...] Dziękujemy jej przyjaciołom, kolegom i fanom za nieustające wsparcie. Niebo zyskało naszego pyskatego anioła”.

Aktorkę pożegnali również jej koledzy z planu serialu Glee. Oddali jej hołd nad jeziorem Piru. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Glee cast members and friends of Naya Rivera have held hands at the edge of Lake Piru to honour the actress. They shouted “say her name – Naya” across the water. The 33-year-old, best known for playing Santana Lopez on Glee, went missing during a boat trip on the lake in California. Her death was later confirmed by US police. Tributes have been shared online Naya's co-stars, swipe through to read the words of those remembering the “strong”, “independent” woman with an “otherworldly” talent. Tap the link in our bio for more. (📸: Al Seib / Los Angeles Times / Getty Images) #NayaRivera #Glee #ChrisColfer #KevinMcHale #DarrenCriss #BBCNews

Post udostępniony przez BBC News (@bbcnews)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Naya Rivera (@nayarivera)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.