O TYM SIĘ MÓWI

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz zarapowali w ważnej sprawie...

Tekst ich #Hot16Challenge2 nie wszystkim się spodoba

Rafał Kowalski 19 maja 2020 15:00

Hot 16 Challenge to akcja stworzona przez hip-hipowców, którzy rapując w słusznej sprawie nominują kolejnych artystów do nagrania swoich wystąpień i tym samym udostępniają link do zbiórki na ważny cel. Pieniądze zebrane w ramach drugiej części wyzwania zostaną przekazane polskim medykom na walkę z COVID-19. Jak na razie udało się zgromadzić 2,8 miliona złotych, a kolejne nagrania gwiazd tylko zwiększają tę kwotę!

#Hot16Challenge2 Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza

Dużym echem w sieci odbiło się nagranie stworzone przez Nataszę Urbańską i jej męża Janusza Józefowicza, którzy zarapowali między innymi o Jarosławie Kaczyńskim. „Baliśmy się wszyscy, siedzieliśmy pod dachem. Człowiek z Żoliborza zarządzał naszym strachem”, zarymował polski choreograf a następnie dodał kilka linijek, w których wspomina o Wojciechu Mannie, który odszedł z Polskiego radia. „Tygodnie mijały nie wiadomo kiedy. Najpierw Manna wyj..ali, DPSy, pogrzeby...", słyszymy w nagraniu.

Niemniejszą kreatywnością popisała się Natasza Urbańska, która odniosła się do trudnej sytuacji medyków. Część z nich była bowiem piętnowana przez swoich sąsiadów. Dlaczego? Bali się oni, że lekarze walczący o życie zarażonych, sami roznoszą koronawirusa… „Jeść, pić, spać, to moje plany, z nudy Netflix'a odpalamy. Z wirusem nagle wszystko zwolniło, sąsiadów pielęgniarek popier...ło”, rapuje artystka w swoim #Hot16Challenge2. Warto dodać, że za nagranie klipu w Teatrze Buffo odpowiada córka pary – dwunastoletnia Kalina.

#Hot16Challenge2 to akcja, do której przyłączyła się prawie cała polska scena muzyczna: Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Majka Jeżowska, Viki Gabor, Katarzyna Nosowska, Agnieszka Chylińska, Monika Brodka, Igor Herbut, Stachursky, Beata Kozidrak czy Michał Szpak. Wciąż można wpłacać datki na polską służbę zdrowia.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia filmiku opublikowanego przez Janusza Józefowicza i Nataszę Urbańską. Jak podoba się Wam efekt ich starań? 

Natasza Urbańska, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Janusz Józefowicz, Viva! 1/2019
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.