Natalia Niemen, Małgorzata Niemen
Fot. KRZYSZTOF WOJDA/REPORTER
O tym się mówi!

Natalia Niemen mamie zawdzięcza normalne dzieciństwo i miłość do sztuki

„Mama zachęcała mnie do oglądania albumów z malarstwem, które były w domu”, mówi

Aleksandra Frankowska 1 sierpnia 2023 16:12
Natalia Niemen, Małgorzata Niemen
Fot. KRZYSZTOF WOJDA/REPORTER

Małgorzata Niemen, zanim została żoną Czesława, robiła spektakularną karierę modelki. Po ślubie poświęciła się rodzinie i wychowywaniu dzieci. Dziś, kiedy walczy o dobre imię swojego zmarłego męża, córka wspiera ją na każdym kroku. Obie kobiety łączy wyjątkowa więź, której nie jest w stanie nic zerwać. Po ojcu Natalia odziedziczyła magiczny głos, po matce zaś nietuzinkową urodę. Jaka relacja łączy dziś obie kobiety?

Małgorzata Niemen i Natalia Niemen: relacja matki i córki

Natalia Niemen w jednym z wywiadów dla magazynu „VIVA!” opowiedziała o dzieciństwie, które wspomina bardzo normalnie. Rodzice robili wszystko, aby było ono szczęśliwe, bez fotoreporterów i cienia sławy, w której dorastała u boku swojego ojca.

„W moim domu rodzinnym wszystko robiliśmy sami, jak normalni ludzie. Nigdy nie mieliśmy tzw. pomocy domowej. A zarówno jak i tata nigdy nie wyglądał na swój wiek, tak i mama prezentuje się na lat ok. ze dwadzieścia mniej niż faktycznie liczy. A zaiwaniała z wszystkimi pracami domowymi przez całe życie jak dziki królik. Uprzedzam już potencjalne dywagacje niektórych czytelników. Nigdy nie korzystała z usług medycyny estetycznej, a do twarzy stosowała odkąd pamiętam najprostsze kremy polskich firm, co czyni do dzisiaj” – wspominała relacje z matką.

Małgorzata Niemen bardzo dbała o artystyczny rozwój córki. Nie dość, że kochała muzykę po ojcu, to mama rozwijała w niej talenty plastyczne. Uwielbiała malować, chodziły więc wspólnie po galeriach sztuki i wspólnie chłonęły piękno tego świata. Bardzo je to zbliżało.

ZOBACZ TEŻ: Natalia Niemen przerwała milczenie. W gorzkich słowach rozliczyła się z ojcem i trudnym dzieciństwem

Czesław Niemen z córkami
Fot. Sławomir Wojno/PAP

Czesław Niemen z córkami, lata 70/80. XX wieku

„Rysowałam od około drugiego, trzeciego roku życia, mama zachęcała mnie do oglądania albumów z malarstwem, które były w domu. Sama jest malarką samoukiem. Z mojego dzieciństwa pamiętam mamę prawie cały czas „plastyczącą”. A to z nami coś malowała, robiła kolaże, uczyła technik malarskich. Robiła dla nas tekturowe zamki dla lalek. Chodziła z nami po galeriach sztuki” – mówiła.

Natalia Niemen walczy o dobre imię matki

Małgorzata Niemen od śmierci męża dba o to, aby jego twórczość nie była bezprawnie wykorzystywana. Procesy, które trwają z jej powództwa, toczą się od dłuższego czasu, ale tylko w ten sposób wdowa może zadbać o spuściznę po Czesławie Niemenie. Natalia Niemen murem stoi za swoją matką i nie kryje oburzenia sytuacjami, które mają miejsce.

„Zdałam sobie sprawę, iż przez te 10 lat kilka dziwnych postaci, niby kwas chlebowy, zakwasiło swoich bliższych i dalszych znajomych (a tamci znowu podawali dalej) oraz w efekcie całe polskie społeczeństwo kłamstwami na temat Ukochanej żony Czesława Niemena, Małgorzaty Niemen, a mojej Mamy. Tak ciężko pracowali, iż zrobili z Niej w oczach społeczeństwa harpię i potwora" – mówiła Natalia Niemen.

Córka zmarłego wokalisty nie przebierała w słowach. To, w jaki sposób potraktowano jej matkę, wywołało w niej gniew i ogromny zawód.

CZYTAJ TEŻ: Natalia Niemen szukała pracy jako sprzątaczka. Teraz ma żal do swojego znajomego

Natalia Niemen, Viva! 11/2019
Fot. Kamil Szkopik

„Ci ludzie (...) obesrali bezpardonowo niczym gołębie wizerunek mojej Mamy i mojego Taty i... będziemy teraz to wszystko czyścić. A że kupsko leciało dekadę, będzie co szorować. Proszę sobie wyobrazić, że buntują się przed owym kału zeskrobywaniem: 'To niegrzeczne!', 'Pani mnie obraża!' i in. tego typu wypowiedzi są w moim życiu ostatnio niemalże na porządku dziennym. Czyli - ONI MOGĄ SRAĆ, ALE NAM NIE WOLNO WYCIERAĆ!" - dodała wściekła Natalia Niemen.

Relacje między Małgorzatą Niemen a jej córką Natalią są bardzo bliskie. Kobiety w każdej sferze bardzo się wspierają, o czym świadczą publiczne wypowiedzi córki wokalisty, chroniącej dobre imię matki. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.