Anna Jantar, Natalia Kukulska
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News, Mateusz Stankiewicz/AF Photo
O TYM JEST GŁOŚNO

Natalia Kukulska zagrała swoją mamę... Nietypowy hołd dla Anny Jantar podzielił widzów

Tragicznie zmarła artystka „rozmawiała” z córką

Rafał Kowalski 6 września 2020 12:26
Anna Jantar, Natalia Kukulska
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News, Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Pięćdziesiąty siódmy Festiwal w Opolu obfituje w wiele niespodzianek. Jeden z wczorajszych koncertów poświęcony był między innymi pamięci artystów, których już z nami nie ma. Widzowie zobaczyli nowe interpretacje utworów takich gwiazd jak Czesław Niemen, Danuta Rinn czy Kora. Muzyczne chwile wspomnień objęły też Annę Jantar, która w tym roku obchodziłaby 70 urodziny.

Natalia Kukulska rozmawiała z mamą na Festiwalu w Opolu – hołd dla artystki

Zaproszona do Opola w 40. rocznicę śmierci mamy Natalia Kukulska nie odmówiła organizatorom największego święta polskiej piosenki. Piosenkarka pomogła w stworzeniu niecodziennego hołdu dla Anny Jantar. „To będzie niespodzianka! Konrad Smuga – reżyser – zaproponował mi zajęcie się koncertem, który upamiętni moją mamę. Jestem bardzo ostrożna, ponieważ ja już zrobiłam taki hołd dla mamy, czyli koncert Życia mała garść. Trochę uważam ten temat za zamknięty, ale trudno było odwrócić się od takiego jubileuszu”, opowiadała Pudelkowi tydzień temu wokalistka i dodała, że przeprowadzi rozmowę ze swoją mamą. „Używałam jej słówek i fraz, które zostawiła po sobie w wywiadach”, obiecywała córka Anny Jantar.

Podczas sobotniego wieczoru publiczność przed telewizorami faktycznie zobaczyła scenki, podczas których Natalia Kukulska zasiadła naprzeciwko swojej mamy. W tragicznie zmarłą artystkę wcieliła się także Natalia Kukulska, choć nutę tajemnicy pozostawiały kadry pokazujące osobę odpowiadającą na pytania jedynie z boku. Widzowie dowiedzieli się, czy żona Jarosława Kukulskiego stresowała się przed występami, jaką była żoną, czy jako popularna artystka tęskniła za córką… Odtworzono też fragment archiwalnego nagrania, na którym słychać jak mała Natalia podziwia talent mamy.

Każda z rozmów na dany temat była wprowadzeniem do kolejnego występu. Nowe interpretacje przebojów Anny Jantar pokazali na scenie Natalia Sikora, Kasia Dereń, Kuba Badach, Ania Rusowicz i Igor Herbut. Na końcu na scenie pojawiła się sama Natalia Kukulska, ale by uczcić pamięć zmarłego ojca. Publiczność gorąco przyjęła piosenkę Co powie tata?, a sama wokalistka nie ukrywała wzruszenia.

Jak jednak oceniono pomysł rozmowy z mamą po latach? Części widzów się podobało... „No i wywiad Natalii z mamą rozwalił moje serce na strzępy”; „Tylko dla tego momentu włączyłam pierwszy lat od lat tvp❤ ale rodzina Kukulskich jest tego warta”; „Oglądałam, wzruszające”  - to tylko niektóre komentarze, które znaleźliśmy pod najnowszym instagramowym zdjęciem żony Michała Dąbrowki. Pełen zachwytu był też dziennikarz Onetu. „Bardzo osobisty, prywatny, refleksyjny”, napisał Paweł Piotrowicz o „wywiadzie” córki z matką. „Wszystkie wypowiedzi zmarłej tragicznie w 1980 r. Jantar pochodziły z autentycznych wywiadów, jakich udzieliła. Wzruszające”, dodał.

Z drugiej strony pojawiły się jednak i głosy krytyki czy też niezrozumienia konwencji. „Nie rozumiem, dlaczego artystka zgodziła się na kuriozalną zapowiedź piosenek swojej zmarłej tragicznie mamy w sobotnim koncercie. Zanim na scenie Tyle słońca w całym mieście zaśpiewała Anna Rusowicz, Kukulska przeprowadziła wywiad z samą sobą przebraną za Annę Jantar. Później co prawda prowadzący wyjaśniali, że odpowiedzi zmarłej tragicznie wokalistki to fragmenty udzielonych przez nią wywiadów, ale koncepcja moim zdaniem nie była trafiona”, oceniła Marta Korycka, dziennikarka Gazety.pl.

A jak Wy oceniacie wczorajsze wspomnienie rodziców Natalii Kukulskiej? 

Natalia Kukulska jako Anna Jantar, Opole 2020
Fot. screen TVP VOD

Natalia Kukulska, hołd dla mamy
Fot. screen TVP VOD

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Natalia Kukulska (@natalia.kukulska)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!