Ida Nowakowska, Monika Zamachowska
Fot. Marlena Bielińska/MOVE oraz ROBERT WOLAŃSKI
O TYM SIĘ MÓWI

Monika Zamachowska namawia do bojkotu nowego programu TVP! Ida Nowakowska odpowiada

„Ameryka da się lubić” budzi wielkie emocje...

Rafał Kowalski 27 maja 2020 19:56
Ida Nowakowska, Monika Zamachowska
Fot. Marlena Bielińska/MOVE oraz ROBERT WOLAŃSKI

Koronawirus pokrzyżował plany produkcyjne TVP, która już 2 miesiące temu chciała rozpocząć nagrania nowego show Ameryka da się lubić. Program poprowadzi Ida Nowakowska, która nie może doczekać się premiery. Niestety, mniej entuzjazmu ma w sobie Monika Zamachowska, która wiele lat temu była gospodarzem analogicznego show Europa da się lubić. Między byłą i obecną gwiazdą Telewizji Publicznej doszło do medialnej wymiany zdań.

Monika Zamachowska o show TVP. Komentarz Idy Nowakowskiej

W połowie marca Monika Zamachowska napisała na Facebooku post, który poruszył jej znajomych i fanów. „Gdy rok temu TVP postanowiła wznowić program "Europą da się lubić", moi mądrzejsi koledzy ostrzegali: to skrajny koniunkturalizm i cynizm. Chodzi wyłącznie o to, żeby PiS wygrało eurowybory. A ja wierzyłam, że tli się wciąż w mojej telewizji poczucie misji, potrzeba podnoszenia wiedzy i świadomości w odbiorcach. Rok później Europa już nie da się lubić”, rozpoczęła swoją wiadomość prezenterka. „Teraz z rozkoszą wpadamy w objęcia Donalda Trumpa. Program robi już inna ekipa, niestety dobrze mi znana... Mam taki apel do moich wspaniałych amerykańskich kolegów i koleżanek mieszkających w Polsce: zostańcie w domu. Wyjdzie Wam na zdrowie”, poprosiła w sieci Monika Zamachowska.

Na słowa koleżanki zareagowała Ida Nowakowska, która nie wiedziała o istnieniu powyższego krytycznego posta. „Jestem zaskoczona, wręcz nie mogę uwierzyć, że ktoś może nawoływać do bojkotu programu, tylko dlatego, że w nim nie występuje lub go nie prowadzi”, powiedziała Plejadzie i dodała ważną rzecz. „Ale wiem jedno, że nie jest to w amerykańskim stylu. Spędziłam w Stanach połowę swojego życia. Ameryka nauczyła mnie tolerancji, ale to, co cenię w Polsce, to takie bardzo ważne Polaków przesłanie „Zło dobrem zwyciężaj” - staram się tak postępować”, zakończyła wypowiedź Ida Nowakowska

Przypomnijmy, że poprowadzenie Ameryki dla się lubić to dla prezenterki spełnienie jednego z marzeń. „Nie mogę doczekać się tego programu, bo od dziecka jestem związana za Stanami. Mam podwójne obywatelstwo, mam męża Amerykanina… […] Dużo już mamy gotowe. Wiem, że uczestnicy są wybrani, część gości także. Emisja miała być na koniec kwietnia, ale nie da się tego programu zrobić bez ludzi, więc czekamy”, mówiła w połowie kwietnia Ida Nowakowska podczas naszego czatu na żywo.

Czy będzie oglądać to show TVP2? 

Monika Zamachowska, Viva! 2014, MT
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Ida Nowakowska, Viva! 6/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.