Fot. Podlewski / AKPA
Historie miłosne

Tej relacji nikt nie dawał szans, lecz okazali się parą idealną. Oto historia miłości Moniki Olejnik i Tomasza Ziółkowskiego

Codziennie udowadniają, że ich uczucie nie zna granic

Marcjanna Maryszewska 22 lutego 2023 17:46
Fot. Podlewski / AKPA

Na drodze ku szczęściu napotkali wiele przeszkód... Nawet gdy bliscy nieufnie obserwowali rozwój ich relacji, a złośliwi komentowali różnicę wieku — Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski udowodnili, że miłość nie zna żadnych granic. Para jest już razem blisko trzy dekady, lecz po latach ich związek nie budzi już aż takich emocji. Wciąż jednak konsekwentnie strzegą swojej prywatności, a publicznie pokazują jedynie tyle, ile uznają za właściwe. Poznajcie historię tej niezwykłej relacji…

Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski — jak się poznali? Historia miłości

Połączyła ich praca oraz miłość do radia. 23-letni Tomasz Ziółkowski dopiero stawiał pierwsze kroki w świecie dziennikarstwa. Gdy w połowie lat 90. trafił do Polskiego Radia z zamiarem podbicia tamtejszego świata, z pewnością nie spodziewał się, że ta decyzja już na zawsze odmieni jego życie — również za sprawą pięknej koleżanki z branży, którą ujrzał po raz pierwszy na jednym z redakcyjnych korytarzy w 1995 roku.

A mowa o nikim innym, jak znanej ze swojej nieustępliwości dziennikarki polityczno-publicystycznej, Monice Olejnik. Dzieliło ich wszystko, zaczynając od różnicy wieku — świeżo upieczony radiowiec był od niej młodszy aż o piętnaście lat. Tymczasem ona, doświadczona na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej, dwukrotnie rozwiedziona, z synem na wychowaniu… I tym z pozoru dwóm, całkowicie różnym światom udało spotkać się idealnie gdzieś pośrodku. 

Monika Olejnik, Tomasz Ziółkowski, 3.04.2007

Fot. Wojtalewicz Jarosław

Absolutnym zaskoczeniem był fakt, że między tą dwójką zaczęło całkiem poważnie iskrzyć! Nawet najbliżsi znajomi pary byli sceptycznie nastawieni do ich znajomości. Nikt nie dawał im większych szans, a relacja początkującego radiowca i uznanej dziennikarki była szeroko komentowana w przestrzeni publicznej rok później, gdy romans wyszedł na jaw.

„Koledzy radzili Tomaszowi: daj sobie spokój, to nie jest kobieta dla ciebie, nie masz u niej szans. O nim natomiast mówiono, że lubi bywać na salonach, że czuje się jak ryba w wodzie wśród celebrytów i chce zrobić karierę dzięki znajomościom Olejnik. Monika i Tomasz konsekwentnie nie reagowali na plotki” — komentowała osoba z bliskiego otoczenia radiowca na łamach magazynu Show. Podobne spostrzeżenia przekazywało Życie na Gorąco: „Jedni uważali, że dla Ziółkowskiego Olejnik będzie trampoliną do dalszej kariery i przepustką do wielkiego świata. Inni przestrzegali go, by dał sobie spokój, bo i tak nic z tego nie będzie, a ona złamie mu serce”.

CZYTAJ TAKŻE: To była nastoletnia miłość. Zofia Zborowska i Radzimir Dębski poznali się w telewizyjnym show

Nie ziściły się jednak najgorsze scenariusze — Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski nigdy nie dali po sobie poznać, aby uszczypliwe komentarze jakkolwiek miały wpłynąć na ich relację. Wkrótce zamieszkali razem, a dziennikarzowi udało się nawiązać nawet dobry kontakt z synem swojej ukochanej… 

Monika Olejnik, Tomasz Ziółkowski, 2.07.2008

Fot. Kurnikowski / AKPA

Monika Olejnik, Tomasz Ziółkowski, 25.03.2009

Fot. Engelbrecht / AKPA

Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski — czy są już po ślubie? Sekrety związku

Dzięki miłości przetrwali wszystko — dziś tworzą piękny, a przede wszystkim zdrowy związek! Wielkimi krokami zbliża się ich trzydziesta rocznica, a choć kontrowersje wokół nich ucichły, to pewne kwestie wciąż pozostają niewyjaśnione… W przeciągu ostatnich lat nagromadziło się bowiem wiele pytań, na które sami zainteresowani konsekwentnie nie udzielają odpowiedzi. „Nie jestem aktorką ani piosenkarką, nie wypowiadam się na temat prywatnych spraw", podkreślała dziennikarka w jednym z wywiadów. O łączącym ich uczuciu nie mówią w ogóle, lecz wcale nie różni się ono od związków innych znanych par. „Owszem, miewali kryzysy, ale jaki związek ich nie ma? Są jedną z tych par, które przełamują stereotypy”, przyznał przed laty ich znajomy na łamach magazynu Show

Monika Olejnik, Tomasz Ziółkowski, 10.10.2022

Fot. Piętka Mieszko / AKPA

Związek dziennikarzy jest owiany tajemnicą do tego stopnia, że niewyjaśniona pozostaje także kwestia ich ślubu. W przeszłości spekulowano, że para jest już małżeństwem od co najmniej 2010 roku — oni jednak nigdy nie skomentowali medialnych rewelacji. Do dziś oficjalnie nie wiadomo, czy zdecydowali się na potajemne sformalizowanie związku… I choć często pojawiają się razem na branżowych imprezach, a w sieci nie brakuje wspólnych zdjęć, na próżno szukać znaków tudzież potwierdzeń, które wypłynęłyby kiedykolwiek z ust dziennikarskiej pary.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Przyjaciele mówią o nich Boni i Kleo – historia miłości Jacka Bończyka i Klementyny Umer

Jedynie od czas do czasu pozwalają sobie na drobny komentarz: „Niezbyt często zamieszczamy nasze zdjęcia razem w mediach społecznościowych, ale jesteśmy RAZEM dłużej, niż media społecznościowe istnieją" — napisała Monika Olejnik pod całą serią ujęć z ukochanym, które przy okazji tegorocznych walentynek opublikowała na Instagramie.

Nie ma natomiast żadnych wątpliwości co do jednego — są ze sobą naprawdę szczęśliwi! Trzymamy kciuki za ich miłość i życzymy wszystkiego najwspanialszego.  

Źródło: Pomponik.pl, Plejada.pl, Teleshow.wp.pl

Monika Olejnik, Tomasz Ziółkowski, 5.09.2015

Fot. Podlewski / AKPA

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.