Michał Wiśniewski, VIVA! 21/2013
Fot. Voyo Bakiewicz
O TYM JEST GŁOŚNO

Michał Wiśniewski miał 40 mln zł majątku, ale szybko je stracił. Przyczyną nie był hazard!

„Kupowało się bezsensownie samoloty, mieszkania, łódki...”

Rafał Kowalski 18 lutego 2021 09:07
Michał Wiśniewski, VIVA! 21/2013
Fot. Voyo Bakiewicz

Choć dziś wciąż jest uwielbiany przez swoich fanów, to dwie dekady temu był największą gwiazdą polskiej sceny. Michał Wiśniewski miał wszystko – sławę, dziesiątki przebojów i – jak przyznał w najnowszym wywiadzie – 40 milionów złotych na koncie. Niestety lider Ich Troje popadł prędko w kłopoty finansowe. Przyczyną jego bankructwa nie był jednak jak powszechnie się pisało hazard…

Michał Wiśniewski o straceniu majątku

W najnowszym wywiadzie, którego Michał Wiśniewski udzielił radiu NewOnce, piosenkarz zdradził, jak to możliwe, że miał na koncie fortunę i po kilku latach wszystko wydał. „Sytuacja jest bardzo prosta. Jeśli zarobisz 40 milionów, musisz odprowadzić od tego blisko 10 milionów podatków. Gorzej, jeśli go odprowadzisz, a sam nie dbasz o finanse. Nie jestem pierwszą osobą, która sobie z tym nie poradziła. Lista nazwisk jest bardzo długa, z Michaelem Jacksonem na czele”, tłumaczył lider Ich Troje w audycji Dawno temu w telewizji.

Michał Wiśniewski, VIVA! październik 2013
Fot. Voyo Bakiewicz

W tej samej rozmowie artysta przyznał się, na co wydawał najwięcej. „Kupowało się bezsensownie samochody, samoloty, mieszkania, łódki. Całą masę pierdół, które dziecko z domu dziecka na oczy nie widziało”, tłumaczył i wrócił też wspomnieniem do luksusowego i niecodziennego ślubu z Mandaryną. „Fajnie sobie zbudować kościół na biegunie północnym, ale on się nie buduje sam, więc niczego nie żałuję”, podkreślił w NewOnce muzyk.

A czy faktycznie Michał Wiśniewski stracił pieniądze przez uzależnienie od hazardu? Piosenkarz zdementował te pogłoski. „Większość pieniędzy straciłem przez fałszywych przyjaciół, ja ich nie przegrałem. Nie jestem profesjonalnym pokerzystą. Nie wrzuciłem nigdy w pokera pięciu złotych. Poker to pasja, ale bardzo często mówiło się, że ja przegrałem te pieniądze, ale nie, proszę państwa, gdybym przegrał, to bym zrobił z tego zdjęcia i relację. A tego nie ma”, usłyszeliśmy w audycji.

Wiedzieliście, że taka była prawda na temat niepowodzeń finansowych wokalisty? 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.