Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O tym jest głośno

Michał Szpak sięgnął po Bursztynowego Słowika! Ten występ przejdzie do historii

„Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę, żeby zmieniać świat”

Marcjanna Maryszewska 18 sierpnia 2022 08:20
Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Top of the Top Sopot Festiwal 2022 to ogromne wydarzenie w świecie polskiej muzyki. Drugiego dnia koncertów, czyli 17 sierpnia, najlepsi artyści walczyli o prestiżową nagrodę Bursztynowego Słowika. W tym roku absolutnie bezkonkurencyjny okazał się Michał Szpak

Michał Szpak dał legendarny występ i sięgnął po Bursztynowego Słowika

Bursztynowy Słowik to nagroda, którą po raz pierwszy przyznano w 1984 roku. Początkowo zwycięzcę ogłaszało siedmioosobowe jury, jednak od kilku lat o tym, kto zdobędzie statuetkę, decydują telewidzowie poprzez głosowanie SMS. W tegorocznej edycji konkursu konkurowali ze sobą najlepsi artyści: Natalia Przybysz, Wiktor Dyduła, Natasza Urbańska, Martin Lange, Ania Karwan, BeMy oraz Michał Szpak. Zwyciężyć mogła jednak tylko osoba... 

ZOBACZ: Drugi dzień Top of the Top Sopot Festival 2022: #idance 

Kto tym razem zawładnął sercami fanów? Otóż nie mógł być to nikt inny, jak jedyny w swoim rodzaju kolorowy ptak oraz fenomen polskiej sceny muzycznej - Michał Szpak!

„Kocham cię Polsko!" - krzyczał zaraz po występie z piosenką „24 na 7". Kosmiczna stylizacja artysty, a także jego popisy wokalne bez wątpienia zapadną w pamięci fanów na długi czas - podobnie jak przemówienie, które wygłosił zaraz po otrzymaniu nagrody z rąk prezydenta Sopotu. Michała Szpaka zapowiedziano jako artystę walczącego o prawa człowieka.

Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy mają odwagę, odwagę, żeby zmieniać świat. (...) Dziękuję za głosy, wiarę, jest to dla mnie najważniejsza nagroda, ponieważ zwiastuje nowe i zwiastuje to, czego ja jestem twórcą” - mówił poruszony wokalista.

Stojąc na scenie zapowiedział również, że już we wrześniu ukaże się jego kolejny album: „Nadwiślański mrok".

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!  

Sprawdź również: Poznali się przez internet, rok później byli po ślubie. Oto historia Michała i Poli Wiśniewskich

Michał Szpak, Top of the Top Sopot Festiwal 2022, 17.08.2022

Fot. Łukasz Dejnarowicz / Forum

Fot. Łukasz Dejnarowicz / Forum

Fot. Łukasz Dejnarowicz / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.