Ten konflikt wstrząsnął brytyjską monarchią. Zareagowała sama królowa Elżbieta!

Konrad Szczęsny 27 grudnia 2018 14:47

Świąteczne zdjęcia księżnych Kate i Meghan wywołały niemałą sensację. W bożonarodzeniowy poranek, wraz z mężami i innymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej, wybrały się na uroczystą mszę. Uśmiechy nie schodziły z ich twarzy, wydawało się, że po niedawnym konflikcie, o którym rozpisywały się media, nie ma śladu. Jednak okazuje się, że to tylko gra pozorów!

Księżna Kate i księżna Meghan pogodziły się jedynie na pokaz? Interweniowała królowa Elżbieta i książę Karol

Znaczącą rolę w tym, że panie zakopały topór wojenny, odegrała królowa Elżbieta II i książę Karol. Z uwagi na medialną burzę, jaką wywołały informacje o konflikcie księżnej Kate, księżnej Meghan oraz ich mężów postanowili oni osobiście interweniować i skłonić panie do osiągnięcia porozumienia – przynajmniej na potrzeby oficjalnych wyjść. Dlatego też zorganizowali spotkanie, w trakcie którego obie księżne musiały się pojednać.

„Królowa zdecydowała, że należy skończyć konflikt bez udzielania publicznego komentarza - uznali z księciem Karolem, że święta to idealny moment, by zjednoczyć rodzinę. To oznaczało, że cała czwórka miała iść do kościoła razem, podobnie jak rok temu. I owszem, to było dziwne i mało komfortowe, zważywszy na to, co działo się w mediach przez ostatnie dwanaście miesięcy. Ale alternatywne rozwiązania nie były brane pod uwagę”, twierdzi brytyjski The Sun.

Obie księżne miały czuć się nieswojo, odgrywając role pogodzonych i serdecznych wobec siebie, ale nie odważyły się sprzeciwić woli królowej.

Konflikt Kate i Meghan zburzył jedność brytyjskiej monarchii?

Dla królowej i jej syna była to także kwestia honorowa. Byli zniesmaczeni obrazem podzielonej i skonfliktowanej rodziny królewskiej, który zaczął być lansowany w ostatnich tygodniach w mediach. Skłonienie dwóch jej przedstawicielek, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem opinii publicznej na całym świecie, by zakopały topór wojenny, ma być jasnym sygnałem, że nic nie jest w stanie zaszkodzić monarchii, która nawet z największych opresji wyjdzie obronną ręką, zaś wśród jej członków panuje harmonia i zgoda.

Przekonują Cię te medialne doniesienia? A może są to jedynie spekulacje, które nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdą?  

1/5
księżna Kate z księciem Williamem i księżna Meghan z księciem Harrym
Copyright @East News
1/5

Te zdjęcia księżnej Kate, księżnej Meghan oraz ich mężów, które zostały wykonane w pierwszy dzień świąt, wywołały istną sensację!

2/5
księżna Kate z księciem Williamem i księżna Meghan z księciem Harrym
Copyright @East News
2/5

Księżna Kate, księżna Meghan, książę Harry i książę William są na nich uśmiechnięci od ucha do ucha, zaś po konflikcie, o którym jeszcze niedawno rozpisywały się media, nie ma śladu!

3/5
księżna Kate i księżna Meghan
Copyright @East News
3/5
4/5
księżna Kate i księżna Meghan
Copyright @East News
4/5

Królowa Elżbieta II i książę Karol mieli zorganizować przed świętami spotkanie z księżną Kate i księżną Meghan, na którym nakłonili je do pogodzenia się.

5/5
księżna Kate i księżna Meghan
Copyright @East News
5/5

Królowa Elżbieta II i książę Karol naciskali, by księżna Kate i księżna Meghan zakopały topór wojenny. Panie niechętnie, ale przystały na to rozwiązanie, dlatego też na ich twarzach w pierwszy dzień świąt mogliśmy podziwiać promienne uśmiechy.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?