Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan i Harry znaleźli nową nazwę dla swojej marki!

W ten sposób ominą zakaz i przeciwstawią się królowej?!

Olga Figaszewska 24 lutego 2020 10:51
Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Getty Images

Księżna Meghan i książę Harry wciąż muszą walczyć z krytyką.Wydawało się, że po odejściu z brytyjskiej rodziny królewskiej będą mogli liczyć na trochę oddechu. Przeprowadzili się do Kanady, planowali nawet otworzyć własną markę... W tym celu kilka miesięcy temu postanowili zastrzec tytuł Sussex Royal jako znak towarowy. To rozzłościło Królową Elżbietę II, która kategorycznie zabroniła im czerpania korzyści z nazwy. Swój sprzeciw wyraziła w specjalnym oświadczeniu. Harry i Meghan postawią na swoim? Internauci mają dla nich rozwiązanie!

Harry i Meghan przeciwstawią się decyzji królowej? 

Stanowisko królowej Elżbiety II jest jasne. Jej wnuk i małżonka nie powinni czerpać korzyści z nazwy Sussex Royal, posługując się nią w kolejnych projektach. To konsekwencje decyzji o odejściu z szeregów brytyjskiej rodziny królewskiej. Harry i Meghan nie mieli wyjście i wycofali wniosek o zarejestrowanie nazwy SussexRoyal jako chronionego znaku towarowego.

„Książę i księżna skupiają się na planach utworzenia nowej organizacji non-profit, ale biorąc pod uwagę zasady rządu brytyjskiego dotyczące używania słowa "royal" uzgodniono, że ich organizacja, gdy zostanie zaprezentowana wiosną tego roku, nie zostanie nazwana Sussex Royal Fundation. Od wiosny 2020 roku książę i księżna Sussex nie zamierzają używać słowa "SussexRoyal" na żadnym polu”,czytamy w wydanym oświadczeniu.

I tutaj zaczynają się problemy, ponieważ pod tą nazwą istnieje konto książęcej pary na Instagramie, a także strona instenetowa. Zainwestowali w to duże pieniądze.

Małżeństwo czuje się poszkodowane i niesprawiedliwie potraktowane. Ich zdania nie podzielają brytyjskie media i fani monarchii. Niektórzy wprost krytykują działania książęcej pary, którzy w oświadczeniu sugerują, że nazwa royal za oceanem nie podlega jurysdykcji Elżbiety II.

„Wreszcie widzimy prawdziwą twarz Meghan. Jej komentarze na temat decyzji królowej są przepełnione jadem. Obawiam się, że będzie tylko gorzej”, miał powiedzieć biograf, Tom Bower. 

I tu, z pomocą dla Meghan i Harry’ego przybywają internauci, którzy mają dla nich propozycję nowej nazwy. Dzięki temu mogliby ominąć zakaz królowej. Wystarczyło lekko przekształcić SussexRoyal. Czy firma Meghan i Harry'ego mogłaby nazywać się Suss Ex-Royal? 

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II i książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.