księżna Meghan i książę Harry
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan i Harry tymczasowo zmienili tytuły książęce. Wiemy, dlaczego

Powód jest naprawdę prosty...

Gabriela Czernecka 12 sierpnia 2019 08:50
księżna Meghan i książę Harry
Fot. East News

Unowocześnianie rodziny królewskiej trwa! Meghan i Harry robią wszystko, co w ich mocy, by pokazać nowe, nieco bardziej współczesne oblicze rodziny Windsorów. Książęca para Sussex szczególnie kładzie nacisk w kwestii wychowywania swojego syna. Przypomnijmy, że Archie Harrison nie otrzymał tytułu książęcego. Niewielu jednak wie, że Harry sam najchętniej zrezygnowałby z tytułu książęcego. Poznajcie szczegóły!

Harry i Meghan - tytuły książęce

„Harry jest nowoczesny, najchętniej w ogóle pozbyłby się tytułów książęcych”, mówi w rozmowie z z WP dr Janusz Sibora, badacz dziejów dyplomacji i protokołu dyplomatycznego. Młodszy syn Diany od samego początku woli trzymać się z dala od świata protokołu i rodziny królewskiej. Wcześniej głośno o nim było tylko za sprawą skandali, z których na szczęście szybko wyrósł. Do tej pory życie z dala od mediów nie było takie trudne ze względu na życie w cieniu starszego brata. W momencie kiedy Harry wziął ślub z Meghan Markle, znów trafił na łamy prasy i od tamtej pory cieszy się sporym zainteresowaniem.

Mimo to wraz z żoną kontynuują obraną przez siebie drogę. Pierwszą z nich było oddzielenie się od Williama i Kate, nie tylko ze względu na miejsce zamieszkania, ale i osobne fundacje. Kolejnym krokiem było ochrzczenie syna. Przede wszystkim uroczystość miała charakter prywatny, do mediów nie podano ani informacji o tym, kto został zaproszony, ani kto został rodzicami chrzestnymi. Dodatkowo warto zaznaczyć, że Archie Harrison nie otrzymał tytułu książęcego. Dzięki temu chłopiec ma szansę choć w minimalnym stopniu zachować prywatność.

Niewielu jednak wie, że tytuły książęce Meghan i Harry'ego nie obowiązują na całym świecie. Jedną z tradycji brytyjskiej rodziny królewskiej jest spędzanie wakacji w letniej posiadłości królowej Elżbiety II, Balmoral, która znajduje się w Szkocji. W tym roku Harry i Meghan wraz z synkiem postanowili odwiedzić królową podczas wakacji. Co ciekawe, na czas letniej wycieczki, wraz z pojawieniem się w Szkocji, książęca para chwilowo zamieniła tytuł książęcej pary Sussex na ten, którego używają jedynie szkoccy mieszkańcy. Jak więc tytułowani są Meghan i Harry? „Podczas pobytu w Balmoral, Harry i Meghan znani są jako Hrabia i Hrabina Dumbarton”, podaje The Sun.

Wiedzieliście o tym? 

Archie Harrison Mountbatten-Windsor, chrzest Archiego oficjalne zdjęcie, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Rex Features/East News

książę Harry, księżna Meghan, premiera Króla Lwa 2019
Fot. Getty Images

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.