księżna Meghan i książę Harry
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan i Harry tymczasowo zmienili tytuły książęce. Wiemy, dlaczego

Powód jest naprawdę prosty...

Gabriela Czernecka 12 sierpnia 2019 08:50
księżna Meghan i książę Harry
Fot. East News

Unowocześnianie rodziny królewskiej trwa! Meghan i Harry robią wszystko, co w ich mocy, by pokazać nowe, nieco bardziej współczesne oblicze rodziny Windsorów. Książęca para Sussex szczególnie kładzie nacisk w kwestii wychowywania swojego syna. Przypomnijmy, że Archie Harrison nie otrzymał tytułu książęcego. Niewielu jednak wie, że Harry sam najchętniej zrezygnowałby z tytułu książęcego. Poznajcie szczegóły!

Harry i Meghan - tytuły książęce

„Harry jest nowoczesny, najchętniej w ogóle pozbyłby się tytułów książęcych”, mówi w rozmowie z z WP dr Janusz Sibora, badacz dziejów dyplomacji i protokołu dyplomatycznego. Młodszy syn Diany od samego początku woli trzymać się z dala od świata protokołu i rodziny królewskiej. Wcześniej głośno o nim było tylko za sprawą skandali, z których na szczęście szybko wyrósł. Do tej pory życie z dala od mediów nie było takie trudne ze względu na życie w cieniu starszego brata. W momencie kiedy Harry wziął ślub z Meghan Markle, znów trafił na łamy prasy i od tamtej pory cieszy się sporym zainteresowaniem.

Mimo to wraz z żoną kontynuują obraną przez siebie drogę. Pierwszą z nich było oddzielenie się od Williama i Kate, nie tylko ze względu na miejsce zamieszkania, ale i osobne fundacje. Kolejnym krokiem było ochrzczenie syna. Przede wszystkim uroczystość miała charakter prywatny, do mediów nie podano ani informacji o tym, kto został zaproszony, ani kto został rodzicami chrzestnymi. Dodatkowo warto zaznaczyć, że Archie Harrison nie otrzymał tytułu książęcego. Dzięki temu chłopiec ma szansę choć w minimalnym stopniu zachować prywatność.

Niewielu jednak wie, że tytuły książęce Meghan i Harry'ego nie obowiązują na całym świecie. Jedną z tradycji brytyjskiej rodziny królewskiej jest spędzanie wakacji w letniej posiadłości królowej Elżbiety II, Balmoral, która znajduje się w Szkocji. W tym roku Harry i Meghan wraz z synkiem postanowili odwiedzić królową podczas wakacji. Co ciekawe, na czas letniej wycieczki, wraz z pojawieniem się w Szkocji, książęca para chwilowo zamieniła tytuł książęcej pary Sussex na ten, którego używają jedynie szkoccy mieszkańcy. Jak więc tytułowani są Meghan i Harry? „Podczas pobytu w Balmoral, Harry i Meghan znani są jako Hrabia i Hrabina Dumbarton”, podaje The Sun.

Wiedzieliście o tym? 

Archie Harrison Mountbatten-Windsor, chrzest Archiego oficjalne zdjęcie, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Rex Features/East News

książę Harry, księżna Meghan, premiera Króla Lwa 2019
Fot. Getty Images

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.