Marcelina Zawadzka, Viva! 8/2017
Fot. Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Media: Marcelina Zawadzka nie wróci do Pytania na śniadanie! Wiadomo, kto ją zastąpi

To inna gwiazda TVP...

Redakcja VIVA! 1 października 2020 12:33
Marcelina Zawadzka, Viva! 8/2017
Fot. Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Pięć lat po dołączeniu Marceliny Zawadzkiej do zespołu Pytania na śniadanie, jej pozycja w TVP nie jest pewna. Pod koniec wakacji prezenterka poszła na długi urlop, ale jak obiecywała, w połowie września wróci na antenę porannego magazynu. Niestety tak się nie stało, a najnowsze informacje zebrane przez Wirtualne media sugerują, że Miss Polonia nie będzie witać widzów Dwójki o poranku, dopóki nie zostanie oczyszczona ze stawianych jej zarzutów dotyczących oszustw podatkowych.

Kto zastąpi Marcelinę Zawadzką w Pytaniu na śniadaniu?

Prawdopodobna decyzja TVP o czasowym usunięciu Marceliny Zawadzkiej z grona prowadzących Pytanie na śniadanie wynika ze sprawy, która została opisana w mediach w lipcu. Wtedy dowiedzieliśmy się, że Miss Polonia 2011 jest jedną z oskarżonych o udział w tzw. karuzeli vatowskiej. Proces toczy się w Kaliszu. 31-letniej gwieździe – według Na Temat cytującego wypowiedź rzeczniczki  Sądu Okręgowego - postawiono zarzuty o fałszowanie faktur, oszustwa skarbowe i pranie brudnych pieniędzy.

Ulubienica widzów nie przyznała się tylko do ostatniego oskarżenia. Ponadto sama czuje się pokrzywdzona w całej sprawie. „Najpierw straciłam pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem, który miał sprzedać mi produkty modowe, a nigdy tego nie zrobił, chociaż pieniądze otrzymał. Potem dowiedziałam się, że obsługujące mnie biurko księgowe, dokumenty tejże feralnej transakcji, w sposób jak się okazało nieuprawniony, uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych, czego ponoć robić nie wolno. Ja osobiście tymi rozliczeniami się nie zajmowałam, bo się po prostu na tym nie znam. Dlatego zatrudniłam firmę księgową. Efekt jest jednak taki, że formalnie mi też przedstawiono zarzuty”, mówiła gwiazda TVP redakcji Na Temat.

Jaka przyszłość czeka prezenterkę w Pytaniu na śniadanie? „W tej chwili Marcelina ma status oskarżonej, zasiada na ławie oskarżonych. Nikt w TVP nie wyobraża sobie, żeby mogła w tej sytuacji prowadzić program śniadaniowy, niezależnie od tego, czy jest winna, czy nie. Trzeba poczekać, aż sprawa się wyjaśni i wtedy będą zapadały decyzje”, dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze Wirtualnych mediów. Warto zauważyć, że niestety proces – nawet jeśli zakończy się uniewinnieniem Marceliny Zawadzkiej – może się przedłużać ze względu na pandemię koronawirusa.

Kto na razie zastąpi w porannym programie 31-latkę? Z nieoficjalnych informacji Wirtualnych mediów wynika, że będzie to Małgorzata Opczowska – prezenterka TVP Info, prowadząca programy Info Raport i Info Dzień. 32-latka ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Następnie otrzymała pracę w TVN Gra. Od 2007 roku dziennikarka związana jest z TVP, a od 2019 roku z TVP Info.

Czekamy na oficjalne potwierdzenie wszystkich zebranych przez media informacji. 

Marcelina Zawadzka, Tomasz Wolny, TVP, Viva! 17/2020
Fot. Waldemar Kompała

Małgorzata Opczkowska

Małgorzata Opczowska TVP
Fot. FORUM

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Małgorzata Opczowska (@opczo_sia)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.