Mariusz Treliński i Edyta Herbuś
Fot. VIVA!/Facebook
GŁOŚNE WYDARZENIE

Mariusz Treliński zachwycił na otwarciu sezonu w Met Opera. "Wydarzenie ważniejsze niż debata prezydencka"

27 września 2016 12:50
Mariusz Treliński i Edyta Herbuś
Fot. VIVA!/Facebook

Wczoraj odbyła się premiera „Tristana i Izoldy” w reżyserii polskiego reżysera Mariusza Trelińskiego w prestiżowej Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Podczas uroczystej gali, na którą przybyli m.in. Placido Domingo, Adrien Brody i Christine Branski, dyrektor generalny instytucji, Peter Gelb, powiedział: "Dzisiejsze przedstawienie było niezwykle poruszające i przysłuży się znacznie bardziej społeczeństwu niż odbywająca się w tym samym czasie debata Hillary Clinton - Donald Trump. Takie otwarcie jubileuszowego sezonu pozwala przypuszczać, że będzie to jeden z najlepszych sezonów w historii".

 

Opera Richarda Wagnera w inscenizacji Mariusza Trelińskiego miała już premiery w Baden-Baden i Warszawie, jednak to na tą w Nowym Jorku wszyscy czekaliśmy najbardziej. Przedstawienie otwiera nowy sezon w Metropolitan Opera. To zaszczyt, którego nie dostąpił żaden polski reżyser od prawie stu lat. Sezon otwierali śpiewacy, Piotr Beczała i Mariusz Kwiecień, ale reżyser do dziś był tylko jeden - Ryszard Ordyński, który w latach 1917-20 pracował w Met na kontrakcie.

 

Polecamy też: Mariusz Treliński otwiera sezon w MET Opera w Nowym Jorku! Pamiętacie, co mówił nam o pracy i życiu?

 

Mariusz Treliński zadebiutował w MET na początku ubiegłego roku, wystawiając dyptyk operowy „Jolanta” Piotra Czajkowskiego i „Zamek Sinobrodego” Beli Bartoka. Jednak otwarcie sezonu to wydarzenie o dużo większej wadze, które wzbudza poruszenie w najważniejszych mediach. W przedstawieniu Mariusza Trelińskiego występują czołowi artyści, między innymi Szwedka Nina Stemme - najważniejszy dziś sopran dramatyczny na świecie. Dyrygentem spektaklu jest Simon Rattle, który poprowadził już prapremierę „Tristana i Izoldy” w Baden Baden, która została bardzo dobrze przyjęta.

 

Gala otwarcia sezonu to nie tylko uczta dla ucha, ale też dla oczu. Na czerwonym dywanie MET Opera uwaga wszystkich skupiła się na partnerce Mariusza Trelińskiego Edycie Herbuś, która pojawiła się w olśniewającej kreacji autorstwa Gosi Baczyńskiej.

 

Edyta Herbuś w kreacji z dekoltem i przezroczystościami
Fot. Instagram

Partnerka Mariusza Trelińskiego Edyta Herbuś na premierze "Tristana i Izoldy" w Metropolitan Opera.

 

Polecamy też: Edyta Herbuś: "Nowy Jork inspiruje". Jakie miejsca poleca? Zobaczcie zdjęcia, które nam przesłała!

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…