Marie Fredriksson, Roxette
Fot. Face to Face/Reporter/Reporter
POŻEGNANIE

Nie żyje Marie Fredriksson, legendarna wokalistka zespołu Roxette

Miała 61 lat

Ksenia Krasko 10 grudnia 2019 13:50
Marie Fredriksson, Roxette
Fot. Face to Face/Reporter/Reporter

Marie Fredriksson, autorka muzyki i tekstów, pianistka, uwielbiana przez rzesze fanów wokalistka zespołu Roxette, zmarła w poniedziałek rano. Smutną informację potwierdził manager piosenkarki. Miała 61 lat.

Marie Fredriksson nie żyje

Gwiazdę muzyki poprockowej pożegnał jej kolega z zespołu, Per Gessle. „Czas płynie tak szybko. Wydaje się, że jeszcze wczoraj Marie i ja siedzieliśmy w moim małym mieszkaniu w Halmstad i rozmawialiśmy o naszych marzeniach”, wyznał.

„Dzięki Marie. Dzięki za wszystko. Byłaś naprawdę wyjątkowym muzykiem. Byłaś dla mnie wspaniałą przyjaciółką przez ponad czterdzieści lat. Jestem dumny i szczęśliwy, że mogłem spędzić z Tobą tyle czasu. Dziękuję za Twoje ciepło, hojność i humor. Kocham Ciebie i twoją rodzinę”, dodał Gessle.

Artystka od lat walczyła o zdrowie. We wrześniu 2002 roku zdiagnozowano u niej złośliwy guz mózgu. I chociaż udało jej się pokonać chorobę, nigdy nie odzyskała sprawności. „Rak nie powrócił. Ale ona prawie oślepła na jedno oko, zaczęła mieć problemy z nogami, ledwo mogła chodzić”, powiedział Per Gessle w jednym z wywiadów dla RTL.

Marie Fredriksson była żoną muzyka Mikaela Bolyosa. Para wychowywała dwoje dzieci: Inez Josefinę i Oscara Mikaela. Jak ujawniają krewni artystki, tylko najbliżsi będą obecni na ceremonii pożegnania. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Roxette (@realroxette)

Roxette
Fot. ONS

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.