Marie Fredriksson, Roxette
Fot. Face to Face/Reporter/Reporter
POŻEGNANIE

Nie żyje Marie Fredriksson, legendarna wokalistka zespołu Roxette

Miała 61 lat

Ksenia Krasko 10 grudnia 2019 13:50
Marie Fredriksson, Roxette
Fot. Face to Face/Reporter/Reporter

Marie Fredriksson, autorka muzyki i tekstów, pianistka, uwielbiana przez rzesze fanów wokalistka zespołu Roxette, zmarła w poniedziałek rano. Smutną informację potwierdził manager piosenkarki. Miała 61 lat.

Marie Fredriksson nie żyje

Gwiazdę muzyki poprockowej pożegnał jej kolega z zespołu, Per Gessle. „Czas płynie tak szybko. Wydaje się, że jeszcze wczoraj Marie i ja siedzieliśmy w moim małym mieszkaniu w Halmstad i rozmawialiśmy o naszych marzeniach”, wyznał.

„Dzięki Marie. Dzięki za wszystko. Byłaś naprawdę wyjątkowym muzykiem. Byłaś dla mnie wspaniałą przyjaciółką przez ponad czterdzieści lat. Jestem dumny i szczęśliwy, że mogłem spędzić z Tobą tyle czasu. Dziękuję za Twoje ciepło, hojność i humor. Kocham Ciebie i twoją rodzinę”, dodał Gessle.

Artystka od lat walczyła o zdrowie. We wrześniu 2002 roku zdiagnozowano u niej złośliwy guz mózgu. I chociaż udało jej się pokonać chorobę, nigdy nie odzyskała sprawności. „Rak nie powrócił. Ale ona prawie oślepła na jedno oko, zaczęła mieć problemy z nogami, ledwo mogła chodzić”, powiedział Per Gessle w jednym z wywiadów dla RTL.

Marie Fredriksson była żoną muzyka Mikaela Bolyosa. Para wychowywała dwoje dzieci: Inez Josefinę i Oscara Mikaela. Jak ujawniają krewni artystki, tylko najbliżsi będą obecni na ceremonii pożegnania. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Roxette (@realroxette)

Roxette
Fot. ONS

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.