Marek Niedźwiecki
Fot. ONS
O TYM SIĘ MÓWI

Marek Niedźwiecki otrzymał już ofertę nowej pracy! Pomocną dłoń wyciągnął do niego kolega

Znamy szczegóły

Rafał Kowalski 19 maja 2020 11:58
Marek Niedźwiecki
Fot. ONS

W niedzielę, po 35 latach występowania w Radiowej Trójce, Marek Niedźwiecki odszedł z pracy. Wszystko przez oskarżenie go przez władze stacji o manipulowanie wynikami Listy Przebojów Trójki. W sytuacji, która przede wszystkim wydaje się smutna i niesprawiedliwa, jedna informacja napawa nadzieją. Dziennikarz długo nie pozostanie bez źródła dochodu, ponieważ wiele osób chce wyciągnąć do niego pomocną dłoń. Ofertę pracy złożył radiowcowi między innymi Wojciech Mann.

Marek Niedźwiecki dołączy do zespołu radia Nowy Świat?

Jedenastego marca 2020 roku, po 55 latach współpracy z Polskim Radiem, Wojciech Mann złożył swoim przełożonym wypowiedzenie, ponieważ nie zgadzał się z decyzją o zwolnieniu swojej redakcyjnej koleżanki Anny Gacek. Teraz dziennikarz wraz z trzema innymi udziałowcami chce założyć własne prywatne radio, które – jak czytamy w internecie – ma być oparte na najlepszych tradycjach dawnej Trójki. Pomysł spodobał się wielbicielom radiowca, którzy na rozwój pomysłu wpłacili już milion złotych!

Po odejściu z Radiowej Trójki Marka Niedźwieckiego, jego kolega niemal od razu zaproponował mu posadę. „Jeśli Marek będzie miał ochotę, z pewnością go zaproszę. Radio na razie jest w trakcie konstruowania i budowania od zera, myślimy, żeby wystartować w czerwcu, ale to może być ruchoma data”, cytuje słowa Wojciecha Manna Fakt.pl.

Nie wiadomo jeszcze, czy pomysłodawca audycji Top wszech czasów przyjmie propozycję doświadczonego radiowca, ale sam pomysł na radio Nowy Świat wygląda bardzo obiecująco. Na antenie mieliby pojawić się także Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk, Zbigniew Zamachowski czy Grzegorz Markowski. Poszukiwani są też młodzi dziennikarze, którzy do 25.05 maja mogą zgłaszać swoje kandydatury poprzez specjalny email.

Na razie trwa zakup sprzętu, który miałby wyposażyć dwa radiowe studia. Twórcy projektu Ratujmy Trójkę zapowiadają, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze audycje wystartują jeszcze w czerwcu. Trzymamy kciuki! 

Wojciech Mann
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Marek Niedźwiecki, 21.05.2017
Fot. Wojtek Laski/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.