Marek Niedźwiecki
Fot. ONS
O TYM SIĘ MÓWI

Marek Niedźwiecki otrzymał już ofertę nowej pracy! Pomocną dłoń wyciągnął do niego kolega

Znamy szczegóły

Rafał Kowalski 19 maja 2020 11:58
Marek Niedźwiecki
Fot. ONS

W niedzielę, po 35 latach występowania w Radiowej Trójce, Marek Niedźwiecki odszedł z pracy. Wszystko przez oskarżenie go przez władze stacji o manipulowanie wynikami Listy Przebojów Trójki. W sytuacji, która przede wszystkim wydaje się smutna i niesprawiedliwa, jedna informacja napawa nadzieją. Dziennikarz długo nie pozostanie bez źródła dochodu, ponieważ wiele osób chce wyciągnąć do niego pomocną dłoń. Ofertę pracy złożył radiowcowi między innymi Wojciech Mann.

Marek Niedźwiecki dołączy do zespołu radia Nowy Świat?

Jedenastego marca 2020 roku, po 55 latach współpracy z Polskim Radiem, Wojciech Mann złożył swoim przełożonym wypowiedzenie, ponieważ nie zgadzał się z decyzją o zwolnieniu swojej redakcyjnej koleżanki Anny Gacek. Teraz dziennikarz wraz z trzema innymi udziałowcami chce założyć własne prywatne radio, które – jak czytamy w internecie – ma być oparte na najlepszych tradycjach dawnej Trójki. Pomysł spodobał się wielbicielom radiowca, którzy na rozwój pomysłu wpłacili już milion złotych!

Po odejściu z Radiowej Trójki Marka Niedźwieckiego, jego kolega niemal od razu zaproponował mu posadę. „Jeśli Marek będzie miał ochotę, z pewnością go zaproszę. Radio na razie jest w trakcie konstruowania i budowania od zera, myślimy, żeby wystartować w czerwcu, ale to może być ruchoma data”, cytuje słowa Wojciecha Manna Fakt.pl.

Nie wiadomo jeszcze, czy pomysłodawca audycji Top wszech czasów przyjmie propozycję doświadczonego radiowca, ale sam pomysł na radio Nowy Świat wygląda bardzo obiecująco. Na antenie mieliby pojawić się także Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk, Zbigniew Zamachowski czy Grzegorz Markowski. Poszukiwani są też młodzi dziennikarze, którzy do 25.05 maja mogą zgłaszać swoje kandydatury poprzez specjalny email.

Na razie trwa zakup sprzętu, który miałby wyposażyć dwa radiowe studia. Twórcy projektu Ratujmy Trójkę zapowiadają, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze audycje wystartują jeszcze w czerwcu. Trzymamy kciuki! 

Wojciech Mann
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Marek Niedźwiecki, 21.05.2017
Fot. Wojtek Laski/East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.