Marcin Prokop, VIVA! grudzień 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Mam talent znika z anteny! TVN szykuje nowy program z Marcinem Prokopem 

To duży cios dla wszystkich fanów hitowego show...

Konrad Szczęsny 26 czerwca 2020 09:51
Marcin Prokop, VIVA! grudzień 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Po raz pierwszy od 12 lat widzowie „Mam talent” nie zobaczą jesienią nowych odcinków serii. Stacja TVN podjęła decyzję, że w nowej ramówce nie znajdzie się hitowe show. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. Jego miejsce zajmie inny program, którego prowadzącym również będzie Marcin Prokop!

TVN rezygnuje z „Mam talent”. Zastąpi go Lego Masters

Kiedy „Mam talent” wróci na antenę? Tego nie wiadomo. Jak podaje serwis Plejada, emisja nowych odcinków show została przesunięta na „bliżej nieokreślony czas”. Wstępnie castingi mają odbyć się dopiero wiosną 2021 roku. Czy tak się faktycznie stanie? Biorąc pod uwagę sukces poprzednich edycji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że stacja nie zrezygnuje całkowicie z programu, który być może powróci w przyszłości.

Wiadomo, że nawet jeśli „Mam talent” wróci na antenę, wśród prowadzących zabraknie Szymona Hołowni. Prezenter już jakiś czas temu podjął decyzję o rezygnacji i wystartował w wyborach prezydenckich. 

Ze stacją na pewno nie rozstaje się Marcin Prokop. W miejscu uwielbianego przez miliony programu będzie emitowany inny format z jego udziałem.

Lego Masters: nowy program TVN z Marcinem Prokopem

Będzie to zupełnie nowy program „Lego Masters”. Na czym polega? Jak podają Wirtualnemedia, to „program, którego uczestnicy rywalizują w układaniu klocków lego. Ich występy ocenia jury. Format został stworzony w 2017 roku dla brytyjskiego Channel 4, a dotychczas powstały lokalne edycje w takich krajach, jak m.in. USA, Australia, Niemcy i Holandia”.

Według informacji serwisu Plejada, w roli prowadzącego zobaczymy na antenie właśnie Marcina Prokopa. Emisja pierwszych odcinków (łącznie ma być ich sześć) przewidziana jest na drugą połowę jesieni. Skład jury jest póki co owiany tajemnicą.

Castingi do niego już ruszyły. TVN poszukuje rodzin, które – podzielone na pary – zmierzą się z wymagającym zadaniem układania klocków lego. W każdym odcinku jeden duet będzie odpadał. Do finału dobrną trzy pary, zaś ci, którzy zostaną ogłoszeni zwycięzcami, zdobędą czek o wartości 100 tys. złotych.  

Mam talent znika z TVN. Nie wiadomo, kiedy program powróci na antenę:

Agnieszka Chylińska, Mam talent
Fot. Screen @TVN

W jego miejscu emitowany będzie zupełnie nowy format „Lego Masters”, którego prowadzącym będzie Marcin Prokop:

Marcin Prokop, program Z tymi co się znają
Fot. Bartek Sadowski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.