TVP, Viva! 17/2020, Małgorzata Tomaszewska
Fot. Waldemar Kompała
POŻEGNANIE

Małgorzata Tomaszewska w żałobie. Pożegnała najbliższą osobę

Zamieściła w sieci poruszający wpis

Konrad Szczęsny 6 października 2020 09:58
TVP, Viva! 17/2020, Małgorzata Tomaszewska
Fot. Waldemar Kompała

To dla niej trudny czas... Małgorzata Tomaszewska poinformowała za pośrednictwem Instagrama o śmierci bliskiej osoby. W emocjonalnym wpisie podkreśliła, jak ważna była dla niej ukochana babcia i jakie słowa do niej wypowiedziała tuż przed tym, jak odeszła...

Małgorzata Tomaszewska pożegnała babcię we wzruszającym wpisie

Małgorzata Tomaszewska nie ukrywa, że odejście seniorki rodu to dla niej ogromny cios. Danuta Szmidt-Calińska miała 84 lata. Zmarła 1 października 2020 roku. W pożegnalnym wpisie zdradziła, jak brzmiały ostatnie słowa, które wypowiedziała do ukochanej babci...

„Z żalem informuję o śmierci mojej Babci Danuty Szmidt-Calińskiej. Jestem z niej dumna, a ona chciałaby, żebym to napisała. (...) Babciu, jeszcze kiedyś porozmawiamy. Jeszcze kiedyś powiesz do mnie "córuś moja". Moje ostatnie słowa do Ciebie brzmiały "kochamy Cię". I o tym zawsze pamiętaj tam na górze”, zaznaczyła.

Kim była babcia Małgorzaty Tomaszewskiej, Danuta Szmidt-Calińska?

Danuta Szmidt-Calińska odnosiła wielkie sukcesy jako sportsmenka. Uprawianymi przez nią dyscyplinami były tenis stołowy i ziemny. W obszernym wpisie osiągnięcia babci wymieniła Małgorzata Tomaszewska. Ich liczba robi duże wrażenie!

Seniorka rodu zdobyła 67 medali na mistrzostwach Polski, zajęła piąte miejsce drużynowo na mistrzostwach świata w Pradze (1963) oraz była ćwierćfinalistką mistrzostw świata w Lublanie (1965), jak również zdobywczynią brązowego medalu w trakcie mistrzostw Europy w Moskwie (1970).

W 2001 roku Danuta Szmidt-Calińska za zasługi w świecie sportu odznaczona została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jej zięciem był Jan Tomaszewski, były piłkarz, a prywatnie mąż Katarzyny Calińskiej-Tomaszewskiej i ojciec Małgorzaty Tomaszewskiej.

Najbliższym mistrzyni składamy wyrazy współczucia...  

Danuta Szmidt-Calińska zmarła 1 października 2020 roku w wieku 84 lat:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Z żalem informuję o śmierci mojej Babci Danuty Szmit-Calińskiej. Jestem z niej dumna, a ona chciałaby, żebym to napisała. Była tenisistką ziemną oraz najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii tenisa stołowego, 67-krotną medalistką mistrzostw Polski, zdobywczynią piątego miejsca podczas mistrzostw świata w Pradze, ćwierćfinalistką mistrzostw świata w Lublanie, zdobywczynią brązowego medalu podczas mistrzostw Europy w Moskwie. W jednym roku była mistrzynią Polski w tenisie ziemnym i stołowym jednocześnie. Została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Babciu, jeszcze kiedyś porozmawiamy. Jeszcze kiedyś powiesz do mnie "córuś moja". Moje ostatnie słowa do Ciebie brzmiały "kochamy Cię". I o tym zawsze pamiętaj tam na górze 💔

Post udostępniony przez Małgorzata Tomaszewska (@malgorzata__tomaszewska)

Była babcią Małgorzaty Tomaszewskiej:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Konferencja ramówkowa- Jesień 2020 zaplanowana 🔥🔥🔥Będziecie z nami? ❤️ foto Akpa

Post udostępniony przez Małgorzata Tomaszewska (@malgorzata__tomaszewska)

Małgorzata Tomaszewska, 26 sierpnia 2020:

Małgorzata Tomaszewska, 26.08.2020
Fot. Mieszko Piętka/AKPA

Małgorzata Tomaszewska, 26.08.2020
Fot. Mieszko Piętka/AKPA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.