Małgorzata Socha, VIVA! październik 2012, Małgosia Socha
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
Z OSTATNIEJ CHWILI

Małgorzata Socha w żałobie… Zmarł ojciec aktorki

Jerzy Socha odszedł w wieku 85 lat

Monika Katarzyna Krupska 12 czerwca 2018 09:20
Małgorzata Socha, VIVA! październik 2012, Małgosia Socha
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

W wieku 85 lat zmarł Jerzy Socha. Ojciec lubianej aktorki Małgorzaty Sochy chorował na Alzheimera. O śmierci emerytowanego pilota wojskowego poinformowali przedstawiciele Akson Studio, producenta serialu Przyjaciółki, w którym gra Małgorzata.

„Odszedł Tata Małgosi Sochy. Małgosiu Jesteśmy z Tobą. Przyjaciele z Akson Studioi ekipa serialu Przyjaciółki”, napisali. 

Kontakt nie jest łatwy 

Ojciec Małgorzaty Sochy od lat chorował na Alzheimera. Nie poznawał otoczenia, był w coraz gorszej kondycji. „Jego umysł, jego mózg jest w coraz gorszej kondycji. To jest dla nas najważniejsze, że on jest. Staramy się mu zapewnić jak najlepsze warunki”, mówiła kilka lat temu Socha w programie Jaka ona jest Agaty Młynarskiej. 

Jerzym Sochą w domu opiekowała się mama aktorki. Wykazała dużo cierpliwości i siły, choć nie było to dla niej łatwe. „Kontakt z tatą nie jest łatwy. Rzeczywistość czasami do niego dociera, czasami nie. Widzę, jak przez lata mama przechodziła różne etapy, od braku zgody, po możliwie jak najlepsze zorganizowanie życia własnego i taty”, wyznała w Skarbie. 

Małgorzata Socha lada moment urodzi trzecią córeczkę. „Szkoda mi bardzo, że moje dzieci nie będą znały tego wysportowanego, mądrego dziadka z fiołem na punkcie historii, który świetnie grał w szachy i siatkówkę. I który zawsze był otwarty na świat”, powiedziała w jednym z wywiadów.  

 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.