Magda Gessler, VIVA! 8/2021
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency
Z ŻYCIA GWIAZD

Magda Gessler wspomina śmierć swojej córeczki. „Świat wokół przestał istnieć...”

Restauratorka podzieliła się poruszającym wspomnieniem

Aleksandra Andrzejak 12 czerwca 2021 11:15
Magda Gessler, VIVA! 8/2021
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency

Magda Gessler jest jedną z najbarwniejszych polskich celebrytek, dlatego jej autobiografia cieszy się sporą popularnością. Jak już wiemy z fragmentów, które pojawiają się w sieci, książka „Magda” przedstawi nam słynną restauratorkę z zupełnie innej, bardziej intymnej strony. Prowadząca „Kuchennych rewolucji” jest też bardzo aktywna na swoich portalach społecznościowych, a niedawno pokazała fanom zdjęcie z czasów drugiej ciąży. Niewiele osób wie, jak wielka tragedia kryje się za tą fotografią...

Magda Gessler opowiedziała o śmierci córki

W 1982 roku Magda Gessler wzięła ślub z Volkhartem Mullerem i wkrótce potem urodziła pierwsze dziecko – syna Tadeusza. Kiedy chłopiec miał półtora roku, ponownie zaszła w ciążę. „Okazało się, że tym razem będzie to upragniona przez Volkharta córka, nasza radość była więc ogromna. Ale nie czułam się najlepiej, a badania nie wypadły zbyt optymistycznie”, wspomina w autobiografii.

Zobacz też: Magda Gessler podzieliła się z fanami wyjątkową ślubną fotografią

Okazało się, że ciąża nie przebiega prawidłowo. „W trzecim miesiącu dowiedzieliśmy się, że obok płodu jest dość spory skrzep i aby utrzymać ciążę, powinnam jak najwięcej odpoczywać, unikać zbyt długich wędrówek i podnoszenia ciężarów”, wyznaje czytelnikom. Ze względu na te problemy, córka Magdy Gessler urodziła się w szóstym miesiącu. Była wcześniakiem i wymagała natychmiastowej pomocy medycznej.

„Zaraz po porodzie musiała znaleźć się w inkubatorze, ale zanim to się stało, miałam okazję doświadczyć, czym jest dla matki pierwszy świadomie przeżyty krzyk dziecka, które jakby chciało oznajmić światu: „Już jestem!”, wspomina w książce „Magda”. Niestety, lekarzom nie udało się uratować dziewczynki...

„Anna Wanda Müller przeżyła dwa tygodnie. Jej śmierć kompletnie nas zdruzgotała. Świat wokół przestał istnieć, znaleźliśmy się w jakimś ciemnym lochu cierpienia, dokąd nie docierało żadne światło, żadna nadzieja, skąd nie widać było żadnego wyjścia”, przyznaje Magda Gessler. Kilka lat później życie zadało jej kolejny bolesny cios. Volkhart Muller zmarł w 1987 roku, przegrywając walkę z nowotworem.

O dramatycznych chwilach Magda Gessler wspominała już wcześniej, a także podzieliła się z internautami zdjęciem z rodzinnego archiwum, na którym pozuje z synem Tadeuszem.

Magda Gessler: autobiografia „Magda”

Na biografię Magdy Gessler z niecierpliwością czekali wszyscy fani barwnej restauratorki, którzy uwielbiają ją nie tylko za program „Kuchenne rewolucje” – w którym odmienia losy upadających restauracji w dość ekspresyjny sposób – ale także za szczerość i słynne „besos”, które najlepiej określa charakter gwiazdy. 

Magda Gessler w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

Magda Gessler, VIVA! 8/2021
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.