Maciej Orłoś, Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze, październik 2020 rok
Fot. Podlewski/AKPA
O tym jest głośno

Kiedyś prowadził „Teleexpres”. Teraz Maciej Orłoś nie szczędzi gorzkich słów TVP

„Wykorzystywanie mediów publicznych (...) jest absolutnie skandaliczne i niezgodne z prawem”

Marta Nawacka 21 grudnia 2023 10:00
Maciej Orłoś, Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze, październik 2020 rok
Fot. Podlewski/AKPA

W ostatnich dniach oczy całego kraju skierowane są na siedzibę TVP, której zaciekle broni była partia rządząca... W tej kwestii głos zabierają również ludzie znani w mediach. Maciej Orłoś przed laty sam zasiadał w fotelu prowadzącego „Teleexpres” w Telewizji Polskiej. Teraz bez ogródek wypowiada się o stacji i nie szczędzi jej gorzkich słów. Co takiego powiedział dziennikarz?

TVP Info przestało nadawać

Śmiało można powiedzieć, że ostatnie dni są historyczne dla naszego kraju. Po zmianie władzy rozpoczął się również szereg innych zmian w naszym kraju. Jedna z nich dotyczy Telewizji Polskiej. Wczoraj przed południem TVP Info przestało nadawać, co odbiło się szerokim echem. Była partia rządząca zaciekle broni stacji, z którą przez osiem lat swoich rządów była mocno związana. W ostatnich dniach nie brakuje również doniesień o rzekomych transferach i zwolnieniach...

Czytaj też: Elżbieta Dmoch może liczyć na swoich fanów. Na artystkę czekały przedświąteczne niespodzianki

Maciej Orłoś, Teleexpress, 2006 rok
Fot. Palicki/AKPA

Maciej Orłoś, Teleexpress, 2006 rok

Maciej Orłoś, TVP - Dzień Otwarty, 2012 rok
Fot. Engelbrecht/AKPA

Maciej Orłoś, TVP - Dzień Otwarty, 2012 rok

Maciej Orłoś gorzko o TVP

W sprawie Telewizji Polskiej głos zabierają także osoby znane ze świata mediów i show-biznesu. Jedną z nich jest Maciej Orłoś, który sam przez jakiś czas zasiadał w TVP w fotelu prowadzącego „Teleexpres”. Dziennikarz nie gryzł się w język i wprost mówi o hipokryzji. „Zmiana partyjnej propagandy na zdrowe media publiczne zawsze będzie właściwą zmianą, niezależnie od tego, co wygadują opętani kłamstwem hipokryci. Do zobaczenia!”, wyznał w stories na swoich mediach społecznościowych.

Maciej Orłoś zwrócił się również do byłej partii rządzącej, Prawa i Sprawiedliwości. Zaproponował klubowi założenie własnej telewizji, zamiast upartyjniania tej publicznej. „Państwo z PiS, jeśli chcecie mieć swoją tubę propagandową, to ją sobie zróbcie, stać was – stwórzcie swoją telewizję i swoje radio. Wykorzystywanie mediów publicznych do waszych partyjnych celów jest absolutnie skandaliczne i niezgodne z prawem”, pisał na Instagramie.  

Zobacz także: Grób Krzysztofa Krawczyka jest regularnie dewastowany. Rodzina podjęła już pewne kroki

Maciej Orłoś
Fot. Maciej Orłoś Instagram/@maciejorlos

Maciej Orłoś

Maciej Orłoś, Premiera książki Tadeusza Chudeckiego, 2023 rok
Fot. Podlewski/AKPA

Maciej Orłoś, Premiera książki Tadeusza Chudeckiego, 2023 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.