Elżbieta Dmoch, Złote przeboje, Sala Kongresowa, 11.10.1998
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
VIVA! Tylko u nas

Elżbieta Dmoch może liczyć na swoich fanów. Na artystkę czekały przedświąteczne niespodzianki

Wielbiciele legendarnej wokalistki nie zawiedli...

Marta Nawacka 21 grudnia 2023 09:02
Elżbieta Dmoch, Złote przeboje, Sala Kongresowa, 11.10.1998
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Choć od wielu lat Elżbieta Dmoch nie pojawia się już publicznie, to wciąż zajmuje szczególne miejsce w sercach fanów. Wielbiciele artystki tłumnie ruszyli z pomocą, gdy zbierano środki na remont jej mieszkania. Teraz, w okresie przedświątecznym, była członkini zespołu 2 plus 1 otrzymała od nich kolejne wyjątkowe niespodzianki.

Elżbieta Dmoch zniknęła z mediów. Namówiono ją do przyjęcia pomocy

Legendarna członkini zespołu 2 plus 1 już wiele lat temu zniknęła z mediów i przestrzeni publicznej. Fani jednak o niej nie zapomnieli, a hity, takie jak „Chodź, pomaluj mój świat” czy „Iść w stronę słońca” do dzisiaj cieszą się ogromną sympatią. Elżbieta Dmoch nie udziela się publicznie, jednak co jakiś czas pojawiają się nowe informacje na jej temat. Zdarzyło się również, że artystka nagrała krótkie życzenia i podziękowania dla swoich wielbicieli.

Niedawno mówiono o remoncie mieszkania wokalistki. Przedstawicielom Polskiej Fundacji Muzycznej udało się namówić Elżbietę Dmoch do przyjęcia pomocy i wyremontowano jej mieszkanie. Zorganizowana została zbiórka na ten cel, którą chętnie wsparli fani artystki. Jak zdradziła Polska Fundacja Muzyczna dziennikarzom shownews.pl, jedynie jeszcze sypialnia wymaga odświeżenia. „Będziemy jeszcze remontować sypialnię, ale to w późniejszym momencie, żeby pani Elżbieta trochę odetchnęła. Jedno pomieszczenie nie zostało wyremontowane ze względu na to, że pani Elżbieta cały czas tam przebywała”, dowiadujemy się.

Czytaj też: Grób Krzysztofa Krawczyka jest regularnie dewastowany. Rodzina podjęła już pewne kroki

Elżbieta Dmoch - wokalistka zespołu 2 plus 1 / 1984 r.
Fot. Jan Kaliszuk/PAP

Elżbieta Dmoch, 1984 rok

Elżbieta Dmoch otrzymała świąteczne niespodzianki od fanów

W okresie przedświątecznym fani Elżbiety Dmoch po raz kolejny pokazali jej, że mają wielkie serca. Przekazali artystce wyjątkowe prezenty prosto z serca. Jak informuje w mediach społecznościowych Polska Agencja Muzyczna, przesłano kilka listów oraz paczkę, które przekazano wokalistce. „Przed świętami do Fundacji napłynęło kilka listów i paczka - były w niej zrobione na drutach rękawiczki, skarpety i czapka - wszystko przekazaliśmy adresatce Elżbiecie Dmoch. Udało się też zdobyć dla Elżbiety pralkę, którą w miejsce zepsutej zainstalują fachowcy z firmy pana Wiesława, która podczas remontu wykonała na własny koszt całą nową instalację hydrauliczną”, czytamy na Facebooku.

Okazuje się, że to jeszcze nie wszystko. Elżbieta Dmoch otrzyma także comiesięczne wsparcie finansowe. Dzięki hojnym datkom fanów, zebrano również dodatkowe środki, które będą przeznaczone na rachunki artystki. „Wpłaty, jakie pozostały w po remoncie w mieszkaniu Elżbiety Dmoch, Fundacja przeznaczy na comiesięczne wspieranie kosztów eksploatacji mieszkania. Przelewy na konto Spółdzielni Mieszkaniowej będziemy z Fundacji wykonywać od stycznia 2024 roku aż do wyczerpania środków. Dzięki temu Elżbiecie Dmoch będzie pozostawać nieco więcej środków ze skromnej emerytury”, podaje Polska Fundacja Muzyczna.  

Zobacz także: Zbigniew Hołdys jest z żoną ponad 35 lat. „To moja jedyna mądra decyzja w życiu”

Elżbieta Dmoch, czasy zespołu 2 plus 1, Warszawa, lata 70. XX wieku
Fot. Jerzy Plonski / RSW / Forum

Elżbieta Dmoch, czasy zespołu 2 plus 1, Warszawa, lata 70. XX wieku

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.