Mac Miller nie żyje, kim był?
Fot. Instagram @macmillerig
WSPOMNIENIE

Zachwycający początek i fatalny koniec... Mija rok od śmierci Maca Millera

Kim był?

Aleksandra Charzewska 7 września 2019 16:00
Mac Miller nie żyje, kim był?
Fot. Instagram @macmillerig

Mija już dokładnie rok od tragicznej śmierci Maca Millera! Amerykański raper zmarł w piątek 7 września 2018 roku w wieku 26 lat. Przyczyną śmierci muzyka było przedawkowanie narkotyków. Jego ciało znaleziono w domu w San Fernando. Świat hiphop'u pogrążył się wówczas w żałobie… Kim był Mac Miller?

Kariera Maca Millera

Mac Miller, a właściwie Malcolm McCormik urodził się 19 stycznia 1992.

Jego debiutancki album Blue Slide Park, który został wydany 8 listopada 2011 roku, natychmiast stał się numerem jeden na liście Billboard 200. Bilety na każde show z jego pierwszej trasy koncertowej Incredibly Dope Tour, zorganizowanej jeszcze przed wydaniem płyty, w 2010 wyprzedały się w ekspresowym tempie. Raper współpracował z takimi artystami jak Wiz Khalifa, ScHoolboy Q, Ab-Soul, 2 Chainz, czy Tyler, the Creator.

W 2013 roku Mac Miller założył własną wytwórnię REMember Music, która jest hołdem dla zmarłego przyjaciela. Jego ostatnia, piąta płyta Swimming miała premierę 3 sierpnia 2018 roku i znalazła się na trzecim miejscu listy Billboard 200.

Życie prywatne Maca Millera

Od 2007 do 2013 roku artysta spotykał się z licealną miłością Nomi Leasure, której zadedykował wiele piosenek z płyty Macadelic. Od początku swojej kariery Mac Miller wspomagał się narkotykami, które jak twierdził pomagały mu się uspokoić, odstresować i zwalczać poczucie presji, z którą jako wschodząca gwiazda musiał się mierzyć. Niestety, szybko okazało się, że jest od nich uzależniony…

W 2013 roku Mac zaczął spotykać się z popularną gwiazdą pop’u Arianą Grande. Para tworzyła razem muzykę i przeżywała bardzo romantyczne, a także burzliwe okresy w związku. Miller i Grande byli parą do 2018 roku. W czasie pięciu lat kilkukrotnie rozstawali się, a następnie wracali do siebie. Incydentem, który zadecydował o ostatecznym zakończeniu znajomości, była niewłaściwa postawa rapera wobec zamachu terrorystycznego w Manchesterze, który miał miejsce na koncercie Ariany. Piosenkarka wyznała, że gdy była w rozpaczy z powodu śmierć kilkudziesięciu fanów, Mac zajmował się jedynie własną depresją i uzależnieniem. Uważała również, że ich związek był toksyczny, a muzyk nigdy nie okazywał jej wsparcia.

W maju 2018 roku Mac Miller został aresztowany za prowadzenie samochodu pod wpływem odurzających substancji.

26-letni raper zmarł w piątek 7 września 2018 roku w swoim domu z San Fernando. Przyczyną śmierci było przedawkowanie narkotyków.  

Mac Miller nie żyje
Fot. Instagram @macmillerig
Mac Miller nie żyje, były chłopak Ariany Grande
Fot. Instagram @macmillerig

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…