Kora, VIVA! styczeń 201
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

8-letni wnuk Kory po raz pierwszy o babci! Padły wzruszające słowa

Chłopiec udzielił krótkiego wywiadu, w którym wspomniał legendarną artystkę

Konrad Szczęsny 17 czerwca 2019 13:28
Kora, VIVA! styczeń 201
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Od piątku 14 czerwca można w warszawskiej galerii sztuki Ney Gallery & Print oglądać wystawę nieznanych i wyjątkowych fotografii Kory. To hołd złożony wybitnej artystce, która odeszła pod koniec lipca zeszłego roku. Wśród autorów zdjęć znaleźli się Andrzej Świetlik, Tomek Sikora, Tadeusz Rolke, Jacek Poremba, Andrzej Tyszko oraz Woody Ochnio. Przy okazji jej otwarcia pierwszego wywiadu udzielił przed kaerami wnuk artystki, 8-letni Leo Sipowicz.

Wnuk wspomina Korę. Kim jest Leo Sipowicz?

Syn Szymona Sipowicza (młodszego syna Kory) i dziennikarki Kasi Zielonki pojawił się w piątek na uroczystym wernisażu wystawy poświęconej babci. Został zapytany przez dziennikarkę serwisu Jastrząbpost o to, w jaki sposób zapamiętał babcię. Jego słowa są bardzo proste, ale niezwykle wzruszające!

„Była malarką i piosenkarką. Bardzo uzdolnioną”, powiedział 8-letni Leo. Dodał również, że – podobnie jak ona – ma artystyczną duszę i przejawia muzyczne zdolności. „Ja też lubię śpiewać”, dodał.

Relacje Kory z wnukiem

Przyjaciele i bliscy nieżyjącej wokalistki Maanamu podkreślają, że jej więź z małym Leo była niezwykle silna. Chłopiec był jej ulubieńcem, stworzyła nawet dla niego piosenkę Ping Pon, którą umieściła na swojej ostatniej płycie i deklarowała, że jeśli wróci na scenę, zagrany koncert zadedykuje właśnie wnukowi.

Wystawa poświęcone Korze, NEY Gallery & Prints, ul. Spokojna 5, Warszawa. Wystawa czynna będzie do 28 lipca 2019 (rocznica śmierci Kory). Wstęp wolny!  

Jedno ze zdjęć wykorzystanych na wystawie:

Nieznane zdjęcia Kory na wystawie w Warszawie w NEY Gallery & Prints
Fot. Tadeusz Rolke

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!