Michał Giercuszkiewicz
Fot. PAP
POŻEGNANIE

Legendarny perkusista Dżemu nie żyje. Michał Giercuszkiewicz miał 66 lat

Jaka była przyczyna śmierci?

Rafał Kowalski 28 lipca 2020 09:57
Michał Giercuszkiewicz
Fot. PAP

Z samego rana dotarła do nas smutna wiadomość. Śląska Grupa Bluesowa przekazała na swoim facebooku informację o śmierci Michała „Giera” Giercuszkiewicza – perkusisty (między innymi grupy Dżem) a prywatnie przyjaciela Ryszarda Riedla. Muzyk miał 66 lat.

Michał Giercuszkiewicz – przyczyny zgonu, pogrzeb

Muzyka bluesowa była dla niego całym światem. Swoim talentem 66-latek dzielił się z fanami grając w takich kapelach jak Bezdomne Psy, Cree, Apogeum, Kwadrat i oczywiście Dżem. Od 2003 roku najmocniej związany był z zespołem Śląska Grupa Bluesowa. W ostatnich miesiącach artysta promował najnowszą płytę o tytule Wolność.

Na ten moment nieznane są ani przyczyny śmierci Michała „Giera” Giercuszkiewicza, ani data i miejsce ostatniego pożegnania perkusisty. Dziennik Zachodni podaje jednak, że 66-latek zmagał się z ciężką chorobą - przyjaciele od pewnego czasu zbierali pieniądze na leczenie.

Bliskim muzyka przesyłamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Michał Giercuszkiewicz
Fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER

Przed chwilą otrzymaliśmy informację, że odszedł Michał Giercuszkiewicz... Michał "Gier" Giercuszkiewicz 29.09.1954 - 27.07.2020 Jeszcze niedawno słuchaliśmy jego najnowszej płyty...

Opublikowany przez Szlak Śląskiego Bluesa Poniedziałek, 27 lipca 2020

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…