Lady Gaga, Oscary 2019
Fot. Getty Images
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Lady Gaga była na studiach prześladowana w okrutny sposób...

„Nazywali mnie dzi*ką”

Weronika Kostyra 2 marca 2019 19:15
Lady Gaga, Oscary 2019
Fot. Getty Images

Kontrowersyjna Lady Gaga jest teraz u szczytu kariery. Jest pierwszą osobą w historii, która w jednym roku zdobyła Oscara, Złoty Glob oraz nagrody Grammy i BAFTA. Dzięki filmowi Narodziny gwiazdy wspięła się na szczyt i osiągnęła sukces, o którym zawsze marzyła. Od czasów swojego debiutu niestrudzenie walczyła, aby pozostać sobą. Niestety w przeszłości była przez swój talent prześladowana i zmagała się z wielką krytyką nie tylko środowiska muzycznego, ale przede wszystkim swojego bliskiego otoczenia.

Lady Gaga była prześladowana

W 2008 roku jej kariera z dnia na dzień nabrała tempa. Single takie jakie Just Dance czy Poker Face grały rozgłośnie na całym świecie i wszyscy zainteresowali się Stefani Germanottą, pochodzącą ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Lady Gaga w branży stała się znana dzięki swojej kreatywności i niezwykłej zdolności do pisania hitów. Współpracowała z takimi artystami, jak Britney Spears czy The Pussycat Dolls.

Tak jak jej bohaterka w filmie Narodziny gwiazdy musiała zmierzyć się z wieloma trudnościami. Gdy zaczynała swoją karierę, jej przeciwnicy stworzyli na Facebooku grupę o nazwie „Stefani Germanotta, nigdy nie będziesz sławna”, w której w okrutny sposób wyśmiewali przyszłą gwiazdę i jej muzykę. Z czystej zawiści krytykowali jej styl i wygląd, obrażali ją i pisali, że nie ma talentu. „Za kogo ona się uważa?!”, pytali. Dzisiaj wiadomo, jak bardzo się pomylili.

Lady Gaga udowodniła wielu aspirującym muzykom, że warto walczyć o swoje marzenia. Wie jednak, że zapłaciła za to wielką cenę. „Kiedyś miała naprawdę duże brwi  jak Evita. Opalałam się i miałam intensywną opaleniznę. W szkole ludzie pytali: Dlaczego jesteś taka pomarańczowa? Nazywali mnie dzi*ką. Czasami naprawdę nie chciałam iść na zajęcia”, powiedziała Lady Gaga w wywiadzie dla Rolling Stone w 2011 roku.

Mała Stefani w wieku 11 lat rozpoczęła lekcje śpiewu u Dona Lawrence’a, nauczyciela śpiewu Christiny Aguilery. Nie przerwała lekcji nawet, kiedy była już wielką gwiazdą. Oprócz śpiewu nauczyła się grać na fortepianie klasycznym. Obie te umiejętności przyniosły jej Oscara. Wcześniej dla muzyki poświęciła naprawdę wiele. „Opuściłam swoją rodzinę, wynajęłam najtańsze mieszkanie, jakie mogłem znaleźć i jadłam gówno, dopóki ktoś mnie nie wysłuchał”, powiedziała w wywiadzie do New York Magazine. W czasach, kiedy prześladowcy założyli grupę na Facebooku, Stefani miała 18 lat i studiowała w Nowym Jorku. Czasami śpiewała i grała na fortepianie w lokalnych barach. Jej prześladowcy umieści w Internecie zdjęcie jednej z ulotek zapraszających na jej występ. Był na niej odbity ślad zabłoconego buta...

Ciekawe jak prześladowcy Gagi czują się teraz... 

Lady Gaga była prześladowana
Fot. Twotter

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.