Lord Ivar Mountbatten
Fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kuzyn królowej Elżbiety II jest gejem. Lord Ivar Mountbatten jest już po ślubie! 

„Znalazłem kogoś, kogo kocham”

Gabriela Czernecka 24 września 2018 16:44
Lord Ivar Mountbatten
Fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Kuzyn królowej Elżbiety II, Lord Ivar Mountbatten w wywiadzie dla Daily Mail wprost wyznał, że jest gejem. Członek brytyjskiej rodziny królewskiej miał dość ukrywania się ze swoją orientacją seksualną. Jego wyznanie wstrząsnęło dwa lata temu nie tylko royal family, ale całym światem. Teraz znów Lord ląduje na łamach prasy, bowiem właśnie ogłosił, że wziął ślub! 

Kuzyn królowej Elżbiety II gejem. Lord Ivar Mountbatten wziął ślub

Lord Ivar Mountbatten jest pierwszym członkiem rodziny królewskiej, który otwarcie opowiedział o swojej homoseksualnej orientacji. „Jestem gejem”, wyznał 53-leni kuzyn królowej na łamach Daily Maila. Kim jest Lord Ivar Mountbatten? Jest jednym z prawnuków Królowej Wiktorii, synem Davida Mountbattena, 3. markiza Milford Haven. Co ciekawe, był kiedyś żonaty z Penelope Anne Vere Thompson, z którą ma trzy córki. Po szesnastu latach małżeństwa w 2011 roku para ogłosiła rozstanie. 

W 2016 roku kuzyn królowej zdecydował się na odważny wywiad, w którym wyjawił powód rozstania z Penelope. „Jestem gejem i jestem teraz o wiele szczęśliwszy”, wyznał. Jak się okazało, był to zaledwie początek rewelacji. Szybko okazało się, że Lord już spotyka się z kimś, z kim związek bardzo rokuje. „Znalazłem kogoś, kogo kocham, kogo mogę nazwać moim partnerem”, dodał. 

Mountbatten  w rozmowie z dziennikiem nie ukrywał, że przez długi czas walczył ze swoją seksualnością i że w pewnym sensie wciąż to robi: „Nie czuję się w 100 proc. komfortowo. (...) Przeszedłem długą drogą, żeby znaleźć się w miejscu, w którym jestem”, wyznał trzy lata temu. Kuzyn Elżbiety II odniósł się także do tego, jak jego była małżonka i dzieci zareagowały na te wieści. 

„Zarówno Penelope, jak i moje dzieci okazały mi wiele zrozumienia, i zaakceptowały mojego nowego partnera. Pewnie gdyby świat byłby idealny, dla moich dzieci byłoby dobrze, żeby rodzice - mama i tata - nadal byli razem. Ale też kochają swoją współczesną rodzinę, którą budujemy. Ich tata ma chłopaka - to skomplikowane i proste zarazem. Bo nie muszę już nikogo okłamywać”, wyznał.

Lord Ivar Mountbatten już po ślubie. Poznajcie szczegóły!

Jak się okazuje jego związek rozwijał się przez ten czas całkiem nieźle, bowiem Lord Ivar Mountbatten właśnie stanął na ślubnym kobiercu! Kim jest narzeczony lorda? To James Coyle. Para poznała się w szwajcarskim kurorcie Verbier. Niedawno zakochani powiedzieli sobie sakramentalne tak. Ich ślub jest w pewnym sensie przełomowy. 

Jest to pierwsze małżeństwo tej samej płci w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Ze względu na swoje dzieci (z małżeństwa z Penelope 22-letnią Ellę, 20-letniego Alixa i 15-letniego Luli) Lord Ivar wraz z narzeczonym ostatnie dwa lata budowali relację z dziećmi i byłą żoną Mountbattena. To dlatego zdecydowali się ogłosić swój ślub, by uniknąć taniej sensacji. Co więcej, prawdopodobnie to właśnie Penelope poprowadziła byłego męża do ołtarza. „To był pomysł naszych dzieci”, mówi. 

„On prawdopodobnie nie był świadomy, że poprzez utrzymywanie swojej seksualności w tajemnicy, sam siebie dręczył. Teraz gdy już " wyszedł" jest zupełnie inną osobą. Wszyscy mówią, że nigdy ie widzieli go szczęśliwszego”. 

To trzeci ślub w tym roku w royal family. 19 maja 2018 roku na ślubnym kobiercu stanął książę Harry i księżna Meghan. 12 października 2018 roku sakramentalne tak powiedzą sobie księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank.  

Lord Ivar Mountbatten
Fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Lord Ivar Mountbatten
Fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.