Taniec z gwiazdami, jury
Fot. ONS
O TYM JEST GŁOŚNO

Za nami zaskakujący półfinał Tańca z gwiazdami! Kto odpadł w przedostatnim odcinku show?

Były łzy rozpaczy...

Rafał Kowalski 15 listopada 2019 22:01
Taniec z gwiazdami, jury
Fot. ONS

Dziewiąty, a zarazem półfinałowy odcinek Tańca z gwiazdami właśnie się zakończył. O ostateczną walkę o Kryształową Kulę walczyły trzy pary: Damian Kordas z Janją Lesar, Basia Kurdej-Szatan z Jackiem Jeschke i Sandra Kubicka z nowym partnerem. Kontuzjowanego Adama Adamonisa po raz kolejny zastąpił Wojciech Jeschke. Kto okazał się najsłabszy? W odcinku nie zabrakło zaskakujących zwrotów akcji i niespodzianek…

Kto zatańczy w finale Tańca z gwiazdami? Kto odpadł w półfinale?

W pierwszej rundzie show zawodnicy mieli za zadanie zmierzyć się z tańcami, które we wcześniejszych odcinkach poszły im najsłabiej. Rywalizację zaczęła Sandra Kubicka, która u boku nowego partnera chciała poprawić się w pasodoble. Czy jurorzy zauważyli poprawę? Tak! Modelka zasłużyła na 27 punktów. Jaki drugi zaprezentował się Damian Kordas, który odwzorował swój taniec z pierwszego odcinka – jive! Kucharz przyznał, że czuje się w tym stylu sztywny jak drewno. Na szczęście jurorzy zauważyli jego progres i uważali inaczej. Iwona Pavlović zechciała nawet przybić uczestnikowi piątkę za największy postęp w trakcie show. 29 punktów. Czy na tyle samo zasłużyła Basia Kurdej-Szatan. Aktorka zatańczyła cha-chę i musimy przyznać, że w niczym nie odstępowała swojemu profesjonalnemu partnerowi. To jeden z najlepszych występów, jaki zobaczyliśmy kiedykolwiek w show Polsatu. Zasłużone 30 punktów.

Druga runda to tańce, w których parom będą towarzyszyć goście specjalni. Sandrze Kubickiej i Wojtkowi Jeschke partnerował laureat programu Robert Wabich. Jak sędziowie ocenili ich jive’a w zabawnym klimacie? Najwyżej jak się dało – znów padła maksymalna liczba punktów. Ciekawy występ miał kolejny zawodnik – Damian Kordas, który musiał podzielić się partnerką z Dawidem Kwiatkowskim. Panowie i Janja Lesar wytańczyli za sambę w kowbojskim stylu 29 punktów. Ostatni taniec tej rundy to show wykonane przez Basię Kurdej-Szatan, Jacka Jeschke i… Elę Romanowską. Nie mogło być inaczej – 30 punktów.

W tym momencie Tańca z gwiazdami przyszedł czas, by jedna z par od razu przeszła do finału. Siłą głosów jurorów i widzów szczęśliwcami okazali się Janja Lesar i Damian Kordas. Pozostałe pary walczyły dalej o awans.

O tym, kto zyska większe uznanie u sędziów miał zdecydować turniej improwizowanego tanga, do którego przygrywał Marcin Wyrostek. Ale zarówno Basia Kurdej-Szatan, jak i Sandra Kubicka dostały 30 punktówioraz morze komplementów. Iwona Pavlović stwierdziła, że przy ogłaszani wyników na pewno poleją się łzy, ponieważ żal każdej z par.

Ostatecznie w finale Tańca z gwiazdami z Damianem Kordasem zmierzy się Barbara Kurdej-Szatan...  Sandra Kubicka, która odpadła zalała się łzami i ciężko było jej wygłosić pożegnalną mowę. Słuszny werdykt?! 

Sandra Kubicka, Taniec z gwiazdami
Fot. TRICOLORS/EASTNEWS

Basia Kurdej-Szatan, Taniec z gwiazdami
Fot. TRICOLORS/EASTNEWS

Damian Kordas, Taniec z gwiazdami
Fot. TRICOLORS/EASTNEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…