księżna Diana
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Wiemy, kto zagra księżną Dianę w serialu The Crown!

Czy Emma Corrin jest podobna?

Weronika Kostyra 10 kwietnia 2019 13:41
księżna Diana
Fot. East News

Nieustające zainteresowanie rodziną królewską sprawia, że uwielbiamy filmy i seriale, które dzieją się na królewskich dworach. Doskonale zrealizowany serial Netflixa The Crown odniósł niebywały sukces. Fani niecierpliwie czekają na jego trzeci sezon, w którym poznamy kolejne kulisy dworskiego życia. Właśnie poznaliśmy kolejne szczegóły produkcji!

Emma Corrin zagra księżną Dianę w „The Crown”

Serial przestawia losy najdłużej panującej królowej w historii Wielkiej Brytanii – Elżbiety II. Śledzimy jej historię od momentu ślubu z księciem Filipem, przez objęcie władzy, dorastanie do roli władcy i szereg poświęceń, na jakie jest gotowa, aby utrzymać chwiejącą się monarchię. Wszystkie wątki zawarte w produkcji oparte są na faktach, a dodatkowo serial cieszy oko kostiumami i scenografią dopracowanymi z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Po dwóch pierwszych sezonach serial przechodzi dużą przemianę. Ze względu na upływ lat, aktorzy grające główne role zostaną zmienieni. Królową Elżbietą II będzie Olivia Colman, księżniczkę Małgorzatę zagra Helena Bonham Carter, a w rolę księcia Filipa wcieli się Tobias Menzies. Do obsady dołączą też nowe postaci. Gillian Anderson zagra premier Margaret Thatcher. Nareszcie ogłoszono też, kto zostanie odtwórcą roli księżnej Diany. Zadanie to przypadło młodej i nieznanej jeszcze aktorce, Emmie Corrin. Fani serialu są zaskoczeni tym, że producenci nie chcieli, by królową ludzkich serc grała bardziej rozpoznawalna aktorka. Jej postać w serialu pojawi się jednak dopiero w czwartym sezonie, do którego niebawem ruszą zdjęcia.

Emma Corrin ma na swoim koncie występy w filmach Alex’s Dream i Misbehaviour oraz serialu Grantchester. „Dołączenie do tej niesamowicie utalentowanej rodziny aktorskiej jest dla mnie surrealistyczne. Księżna Diana była ikoną, a jej wpływ na świat wciąż pozostaje głęboki i inspirujący. Odkrywanie jej poprzez scenariusz Petera Morgana jest wyjątkową szansą i będę starała się oddać jej sprawiedliwość!”, napisała podekscytowana aktorka.

Łącznie Netflix planuje nakręcenie sześciu sezonów serialu The Crown. 

Emma Corrin zagra księżną Dianę w The Crown
Fot. Netflix

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

overjoyed, over the moon and incredibly honoured ❤️ what a project to join @thecrownnetflix

Post udostępniony przez Emma Corrin (@emmalouisecorrin)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.