„Klan’’, serial, jamnik
Fot. East News
ZE ŚWIATA SERIALI

Klątwa nad „Klanem’’. Dlaczego kolejni aktorzy odchodzą z serialu?

Damian Duda 27 lipca 2017 18:30
„Klan’’, serial, jamnik
Fot. East News

Po 19 latach Maria Niklińska odchodzi z »Klanu«!’’ — takie nagłówki znajdziemy na większości serwisów internetowych. Wiadomość o odejściu kolejnej aktorki z kultowego serialu, z całą pewnością nie są dobrą informacją dla fanów telenoweli. Dlaczego aktorzy, którzy popularność zawdzięczają właśnie serialom, decydują się z nich odejść?

Zobacz też: Dlaczego kolejne gwiazdy opuszczają obsadę serialu „M jak miłość’’?

„Klan’’: Maria Niklińska

Tym razem na językach wszystkich jest Maria Niklińska, która rozstaje się z produkcją kultowego serialu. Aktorka postanowiła w ten sposób rozpocząć nowy etap w życiu zawodowym. Płyta Nikilińskiej, zatytułowana „Maria’’, została gorąco przyjęta przez słuchaczy. Dzięki sukcesowi krążka córka dziennikarki, Jolanty Fajkowskiej, może z powodzeniem koncertować w całej Polsce. Na razie serwisy internetowe rozpisują się na temat tego, jak zostanie zakończony wątek Niklińskiej w „Klanie’’.

Agata jest w ciąży, niespodziewanie zacznie rodzić i w wyniku komplikacji przy cesarskim cięciu - umrze. Na świat przyjdzie zdrowa dziewczynka i na imię dostanie po mamie - Agatka’’, zdradziła w rozmowie z „Party’’ osoba z produkcji serialu.

„Jacek, ojciec małej, zadzwoni do Małgosi, by powiedzieć jej, że ma siostrę oraz przekazać smutną wiadomość. Rodzina zaoferuje pomoc samotnemu ojcu. Tymczasem Wilczyńska zachowywać się będzie tak, jakby jej córka wciąż żyła ’’, podsumowuje źródło dwutygodnika.

„Klan’’: aktorzy, którzy odeszli z serialu

Na przestrzeni lat z produkcją pożegnało się wielu znakomitych aktorów. Wśród nich znalazł się m.in. Jan Wieczorkowski, który o swoim odejściu z serialu wypowiedział się w ostrych słowach.  W takich produkcjach są zatrudniani ludzie tani, więc mniej zdolni. Kropka. A ja chciałem się rozwijać’’, powiedział ostro w rozmowie z „Twoim Stylem’’. Wieczorkowski bez problemu odnalazł się na rynku. Z powodzeniem zagrał w kilku sezonach „Czasie Honoru’’. Epizodycznie wystąpił również w m.in. „Przepisie na Życie” i „Drugiej Szansie’’.

Problemem z uzyskaniem nowych propozycji zawodowych nie miał Piotr Cyrwus. Aktor, który znany jest szerszej publiczności z roli Ryśka z „Klanu’’, od lat z powodzeniem występuje na deskach teatralnych. Po zakończeniu pracy na planie produkcji Cyrwus wystąpił gościnnie w kilku serialach. Jakiś czas po odejściu aktora z „Klanu’’ w mediach krążyły spekulacje, że jego rola ponownie może powrócić do scenariusza. Aktor w rozmowie z dziennikarzami zaprzeczył tym plotkom. Cyrwus skupił na grze w teatrze.

Odejście Agnieszki Kotulanki z „Klanu’’ śledziła cała Polska. Wspierali ją wszyscy. Niestety, problemy zdrowotne, o których rozpisywała się prasa brukowa, okazały się na tyle poważne, że Kotulanka musiała zrezygnować z gry w serialu. Wątek Krystyny Lubicz został zakończony. Postać grana przez aktorkę została uśmiercona w 2597 odcinku. W mediach co jakiś czas pojawią się informacje na temat powrotu Agnieszki Kotulanki do obsady serialu — na razie nikt nie potwierdził tych doniesień.

„Klan’’: pierwszy odcinek

Po raz pierwszy serial został wyemitowany 16 czerwca 1997 r. Jak twierdzą znawcy rynku telewizyjnego, „Klan” przetarł szlaki serialom i telenowelom, które w następnych latach pojawiły się w telewizji. Przez plan produkcji przewinęło się ponad 3 tys. aktorów. Pierwszy odcinek serialu zgromadził „skromną’’ widownie 4,5 mln widzów. Na przestrzeni kolejnych lat liczba fanów serialu się podwoiła do 7,5 mln oglądających. „Klan’’ jest jedynym serialem, którego akcja związana jest z dokładną datą emisji. Piosenka z czołówki, autorstwa Ryszarda Rynkowskiego, uznawana jest jedną z najpopularniejszych piosenek serialowych.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…